نماز خواندن، ورزش کردن بعد از تزریق بوتاکس

بوتاکس یک روش زیبایی است که بسیار ایمن و کم عوارض نیز می باشد و بسیاری از افراد در سنین مختلف برای رفع چین و چروک های صورت از آن استفاده می کنند. اما رعایت یک سری از نکات بعد از تزریق مهم هستند تا هم عوارض کمتری داشته باشیم و هم ماندگاری اثر آن بیشتر شود، مانند نحوه ورزش کردن بعد از تزریق بوتاکس و یا نماز خواندن بعد از بوتاکس.

با توجه به اینکه این عمل زیبایی طرفداران زیادی در اقشار مختلف مردم دارد سوالات زیادی نیز برای آنها پیش می آید، مثل:

آیا بعد از تزریق بوتاکس کس می توانم فعالیت های معمول ورزشی را انجام دهم؟

 من ورزشکار حرفه ای هستم، آیا بعد از تزریق بوتاکس می توانم فعالیت های ورزشی خودم را ادامه دهم؟

چند روز بعد از از تزریق بوتاکس، می توانم فعالیت های سنگین ورزشی خودم را انجام دهم؟

 آیا بعد از تزریق بوتاکس می توانم نماز بخوانم؟ 

البته یادآوری می کنم که تزریق بوتاکس مانند هر عمل زیبایی دیگری عوارض جانبی دارد البته بسیار کم اما برای جلوگیری از همین عوارض کم و افزایش ماندگاری آن باید مراقبت های بعد از بوتاکس را رعایت کنیم که یکی از این مراقبت ها، انجام ندادن ورزش در ساعات اولیه بعد از تزریق می باشد.

 اگر شما ورزشکار هستید و یا بعد از بوتاکس قصد خواندن نماز دارید، پیشنهاد می کنم این مقاله از دکتر محمد رضا جیحانی  را تا انتها بخوانید و جواب سوالات خود را پیدا کنید.

ورزش کردن بعد از تزریق بوتاکس 

تمام پزشکان زیبایی که تزریق بوتاکس انجام میدهند به زیبا جویان خود پیشنهاد می کنند که حداقل چهار تا شش ساعت بعد از تزریق به هیچ عنوان ناحیه تزریق را دستکاری نکنند، حتی لمس کردن آن نیز در این مدت ممنوع است. هیچ فشاری نباید به این ناحیه وارد شود، زیرا باعث تشدید عوارض جانبی بوتاکس می شود.

زیبا جو باید تا چند روز پس از تزریق، هرگونه فعالیتی که باعث ایجاد فشار در نواحی تزریق می گردد، از انجام آن خودداری نمایند. ورزش کردن به خصوص ورزش سنگین یکی از این موارد است.

ورزش کردن بعد از تزریق بوتاکس

انجام فعالیت های شدید و سنگین بر روی نتایج بوتاکس تاثیر میگذارد، زیرا:

1-  اولا ناحیه تزریق تحت فشار قرار می گیرد و نتیجه آن این است که عوارض جانبی بوتاکس برای زیبا جو تشدید می شود. 

2- دوم اینکه، انجام فعالیت های سنگین و ورزش ضربان قلب را زیاد تر می کند، با افزایش ضربان قلب، جریان خون در بدن نیز افزایش پیدا میکند، افزایش جریان خون باعث ایجاد فشار در ناحیه تزریق شده و نتیجه آن تشدید عوارض جانبی بوتاکس است.

ادامه مطلب  نحوه صحیح خوابیدن بعد از تزریق بوتاکس

3- ورزش کردن بعد از بوتاکس، ممکن است باعث جابجا شدن بوتاکس زیر پوست و یا تحریک بیش از حد  آن شود. جابجایی بوتاکس باعث میشود ماهیچه هایی که نمیخواستیم روی آن اثر گذاشته شود نیز فلج شود و ممکن است تقارن صورت را به هم زده و زیبایی را تحت تاثیر قرار دهد.

بنابراین با توجه به دلایل ذکر شده، توصیه می شود بعد از انجام این عمل زیبایی تا مدت کوتاهی ورزش های سنگین ورزشی و جسمانی انجام ندهید.

چند روز بعد از بوتاکس می توانم ورزش کنم؟

اما مهمترین سوالاتی که زیباجویان ورزشکار و کسانی که به زیبایی، سلامتی و اندام خود اهمیت می دهند، می پرسند این است که: 

از چه زمانی میتوانم فعالیت‌های ورزشی خودم را دوباره آغاز کنم؟

مناسب ترین ورزش پس از تزریق بوتاکس چیست؟

 آیا ورزش بعد از تزریق بوتاکس، در نتیجه آن تاثیر می گذارد؟ 

بهتر است بعد از گذشت حدود سه روز از تزریق خود، ورزش را شروع کنید. اما اگر بخواهید فعالیت‌های ورزشی خودتان را زودتر آغاز کنید، ممکن است که عوارض جانبی به دنبال داشته باشد. از مهمترین عوارض ورزش بعد از تزریق بوتاکس، نرسیدن به نتیجه دلخواه خود می باشد. انجام ورزش زودهنگام و غیر اصولی باعث می شود نتیجه رضایت بخشی از این عمل زیبایی نداشته باشید همچنین ماندگاری آن نیز کمتر خواهد بود.

تزریق بوتاکس، یک درمان و عمل زیبایی با حداقل زمان استراحت می باشد و شما می توانید تمام برنامه های روزمره خود را داشته باشید اما با رعایت یک سری از نکات و توصیه ها.

برنامه های ورزشی شما بعد از تزریق بوتاکس تغییرات زیادی ندارد فقط نیاز است که یک تا سه روز بعد از تزریق ورزش سنگین انجام ندهید اما نرمش های سبک و ورزش های معمولی را بعد از گذشت حدود ۶ ساعت از طریق خود می توانید انجام دهید.

کدام ورزش ها بعد از بوتاکس می توان انجام داد؟

بعد از گذشت چند ساعت از تزریق خود می توانید پیاده روی بصورت ملایم داشته باشید. اولین و بهترین ورزش مناسب بعد از تزریق بوتاکس، پیاده روی و راه رفتن است. اما به این نکته توجه کنید که در هوای گرم پیاده روی نکنید، بهتر است اول صبح یا عصر و شب را به پیاده روی خود اختصاص دهید.

ورزش های معمولی، مانند دوچرخه سواری، پیاده روی تند و موارد مشابه را  24 ساعت بعد از بوتاکس می توانید انجام دهید. 

اما ورزش های متوسط مانند، دو، ایروبیک، یوگا … را حداقل 3 روز بعد بوتاکس انجام دهید.

ورزش های سنگین  را باید حداقل یک هفته بعد از تزریق بوتاکس شروع کنید. اگر شما یک ورزشکار حرفه ای هستید و یا باشگاه می روید بهتر است از یک هفته بعد، ادامه فعالیت های خود را شروع کنید. البته در هفته اول باید کمی سبک تر کار کنید. 

ادامه مطلب  علت سردرد بعد از تزریق بوتاکس

ورزش های فوق سنگین و حرفه ای را بعد از گذشت حداقل دو هفته تا یک ماه، از سر بگیرید. 

بعد از بوتاکس و برای رسیدن به نتیجه عالی و دلخواه، بهتر است مراقبت های لازم و مورد نیاز کارهای ورزشی خود را انجام دهید. در هفته اول  پس از تزریق، کار های ورزشی سنگین انجام ندهید و زمانی که به باشگاه می روید کمی مراعات کرده و از حرکات سبک شروع کنید و بعد از گذشت دو هفته کارهای قبلی بلامانع است. 

پیشنهاد می کنیم اگر میخواهید وزنه های سنگین بلند کنید یا در باشگاه بدنسازی به صورت حرفه ای کار کنید، ی بعد از گذشت یکماه از تزریق این کار را انجام دهید. یعنی از وزنه های سبک شروع کنید و بعد از یکماه مانند گذشته تمرینات خود را انجام دهید.

ورزش های مناسب بعد از تزریق بوتاکس

اگر شما یک ورزشکار حرفه ای و ماهر هستید دور بودن از باشگاه برای شما بسیار سخت و دشوار خواهد بود اما به یاد داشته باشید که ورزش سنگین می تواند نتیجه کار زیبایی شما را به خطر انداخته و باعث تغییر در آن شود. بنابراین برای داشتن نتیجه بهتر و دلخواه مدت کوتاهی ورزش را کنار بگذارید و دوری یک هفته ای را تحمل کنید.

تعداد روز بعد از تزریق بوتاکسورزش کردن
6 ساعت بعد از تزریقورزش بسیار سبک؛ پیاده روی آرام
روز اول تا سومشروع ورزش سبک؛ دوچرخه سواری، پیاده روی
روز سوم تا هفتمشروع ورزش های متوسط؛ دو، ایروبیک، یوگا
روز هفتم تا سی ام

چند ساعت بعد از تزریق بوتاکس نماز بخوانم؟

با توجه به اینکه توصیه می شود بعد از تزریق بوتاکس سر خود را خم نکنیم؛

چطور نماز بخوانیم؟

چند ساعت پس از تزریق، نماز بخوانیم؟

برای خواندن نماز،  بهتر است که روز اول پس از تزریق بوتاکس، به صورت نشسته نماز خود را بخوانیم و سعی کنیم که خم نشویم. برای سجده کردن در هنگام نماز و عبادت، مهر را به پیشانی خود بچسبانیم.

برای نماز خواندن نیز حدود 4 ساعت بعد از بوتاکس می توانیم با شرایط نشسته عبادت خود را انجام دهیم و مشکلی از این بابت نیست. بنابراین با خیالی آسوده، بوتاکس انجام دهید.

نماز خواندن بعد از تزریق بوتاکس

وضو گرفتن بعد از تزریق بوتاکس

برای نماز خواندن بایستی قبل از آن وضو بگیریم، اما؛

بعد از تزریق بوتاکس چطور وضو بگیریم؟  

شستن صورت بعد از بوتاکس ممنوع است و تا 4 الی 6 ساعت نباید به صورت آب بزنیم، زیرا ممکن است شستشوی صورت در نتیجه تزریق ما موثر باشد و باعث تغییر نتیجه دلخواه ما شود. در ساعات اولیه پس از بوتاکس می توانیم تیمم کنیم . بعد اقامه نماز انجام دهیم. 

اما اگر شخصی اصرار به گرفتن وضو داشته باشد، چی؟ چطور وضو بگیرد؟

برای گرفتن وضو بهتر است چند ساعت صبر کنید و بعد با آب ولرم و به آرامی طوری که هیچ فشاری به پوست وارد نشود، وضو بگیرید. اما اگر نمی توانید صبر کنید و ممکن است نماز شما قضا شود، بسیار آرام وضو بگیرید.

در هنگام وضو گرفتن از لمس کردن محکم پوست خودداری نمایید  و بسیار با ملایمت این کار را انجام دهید. آب را به آرامی به پوست بزنید و بدون فشار دست خود را بکشید.

ادامه مطلب  شستن صورت بعد از بوتاکس؛ آموزش نحوه صحیح شستشو

عوارض ورزش کردن و نماز خواندن بعد از تزریق بوتاکس

وقتی فردی ورزش می کند، ضربان قلب او بالا می رود و  افزایش ضربان قلب باعث کبودی نواحی تزریق شده می گردد، به همین علت پزشکان توصیه می کنند که بعد از تزریق بوتاکس تا چند روز ورزش نکنید. البته ورزش سنگین و فشار بر بدن، به جز کبودی ممکن است سبب شود بوتاکس زیر پوست جابجا شود و برای همین است که چند روز باید صبر کرد تا بوتاکس جذب شود.

اما در مورد نماز خواندن، توصیه اول این است که بعد از گذشت چند ساعت از تزریق، نماز خود را بخوانید و البته بصورت نشسته، زیرا توصیه اکید پزشکان این است که سر خود را در روز اول تزریق خم نکنید. 

خم کردن سر بعد از تزریق بوتاکس ممکن است موجب سردرد گردد. همچنین در ساعات اولیه احتمال جابجایی بوتاکس در اثر خم شدن سر نیز می باشد.

نکات تکمیلی ورزش کردن و نماز خواندن بعد از بوتاکس

ورزش کردن و نماز خواندن بعد از تزریق بوتاکس با رعایت نکاتی که گفته شد، بلامانع است.  در روز اول پس از تزریق و به خصوص ساعات اولیه، بسیار اهمیت دارد که سر خود را خم نکنیم و فشار نیز به خودمان وارد نکنیم. البته از مالش و دست زدن به ناحیه تزریق باید پرهیز کنیم.

رعایت این نکات باعث می گردد ماندگاری اثر بوتاکس بیشتر شود، عوارض جانبی بوتاکس کمتر شود و به نتیجه ای که از تزریق انتظار داشتیم، برسیم. 

از موارد مهم دیگر برای رسیدن به نتیجه عالی و مورد نظر، پزشک و مطب تزریق است. اگر تمام این موارد را رعایت کنیم ولی دکتر با تجربه و متخصص تزریق ما را انجام ندهد، احتمال زیاد نتیجه دلخواه نخواهد بود. اما برای اینکه با خیالی آسوده کارهای زیبایی خود را انجام دهید به بهترین دکتر تزریق ژل و بوتاکس در بندرعباس، که سالها تجربه و نمونه کارهای بسیار خوب و قوی دارد مراجعه نمایید. آدرس مطب دکتر محمدرضا جیحانی واقع در میدان 9 دی بندرعباس است برای رزرو با شماره 0763170 تماس بگیرید.

سوالات متداول؛ ورزش کردن و نماز خواندن پس از بوتاکس

چند ساعت بعد از تزریق بوتاکس می توانم ورزش کنم؟

بعد از 4 تا 6 ساعت می توانید ورزش های سبک انجام دهید اما بهتر است 24 ساعت زمان سپری شود و سپس ورزش سبک و متوسط انجام دهید. برای ورزش های سنگین و حرفه ای 3 روز تا یک هفته زمان لازم است.

بعد از بوتاکس می توانم نماز بخوانم؟

بله، البته بهتر است حدود 4 ساعت زمان سپری شود و تا 24 ساعت اول بصورت نشسته نماز بخوانید.

ورزش کردن و نماز خواندن بعد از بوتاکس ضرر دارد؟

اگر با رعایت نکات و مراقبت های لازم باشد، خیر هیچ ضرری برای شما ندارد ولی اگر این موارد رعایت نشود، عوارض جانبی خواهد داشت و در ماندگاری اثر بوتاکس هم موثر است.

دکترمحمدرضا جیحانیمشاهده نوشته ها

Avatar for دکترمحمدرضا جیحانی

دکترمحمدرضاجیحانی؛ از سال1395 بصورت تخصصی کارهای زیبایی را شروع کرد و در سال 1397 مدیریت کلینیک زیبایی پرمون در بندرعباس رابه عهده گرفت و در سال 1400 کلینیک پوست، مو، زیبایی رونیکا تهران را تاسیس کرد. دکتر محمد رضا جیحانی با تجربه و تخصص در زیبایی

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *