تزریق بوتاکس

تزریق بوتاکس دست

تزریق بوتاکس به دست
اطلاعات بیشتر
تزریق بوتاکس

تزریق بوتاکس زیبایی

تزریق بوتاکس برای رفع چین و چروک های صورت و دور چشم
اطلاعات بیشتر
تزریق بوتاکس

تزریق بوتاکس زیر بغل

تزریق بوتاکس برای رفع بوی بد عرق زیر بغل 
اطلاعات بیشتر
تزریق بوتاکس

تزریق بوتاکس، میگرن

تزریق بوتاکس برای درمان میگرن، کاربرد درمانی 
اطلاعات بیشتر

پوست مهم‌ترین پوشش ما است و باید به خوبی از آن مراقبت کنیم؛ زیرا پوست بدن و به خصوص صورت، تاثیر بسیار زیادی در زیبایی دارد و اگر پوست ما دچار مشکل شود، ظاهر ما تحت تاثیر قرار می‌گیرد. پوست صورت و بدن ما در اثر عوامل مختلف دچار چین و چروک می‌شود و افراد از روش‌های مختلفی، مثل ماسک صورت طبیعی، انواع لوازم آریشی، تزریق ژل و انواع جراحی های زیبایی برای از بین بردن این چین و چروک‌ها استفاده می‌کنند. اما یکی از روش‌های مناسب برای رفع چین و چروک‌ها و جلوگیری از پیری پوست و جوانسازی، استفاده از بوتاکس است. البته کاربرد بوتاکس فقط این موارد نیست و کاربردهای درمانی نیز دارد.

شما باید برای تزریق بوتاکس به پزشک که در این مورد تجربه دارد مراجعه کنید و از تزریق در مکان هایی بجز مطب یا کلینیک زیبایی، خودداری نمایید، زیرا شناسایی نقاطی که باید تزریق انجام شود بسیار اهمیت دارد. همچنین عمق تزریق و مقدار بوتاکس تا زیبا جو به نتیجه دلخواه خود برسد. عمل تزریق بوتاکس، یک تزریق ساده نیست و اگر درست انجام نشود، عوارض جبران ناپذیری خواهد داشت.

برای آشنایی بیشتر با بوتاکس، عوارض، مزایا، معایب، مراقبت های بعد از تزریق، در این مقاله با دکتر محمد رضا جیحانی همراه باشید و از تجربیات ایشان استفاده کنید تا در زمان استفاده از بوتاکس بتوانید بهترین نتیجه را بگیرید.

آشنایی با بوتاکس Botox

ماده اولیه اصلی بوتاکس، بوتولینوم است، دارویی که با آن می توان برخی از نواحی صورت را دچار فلج موقت نمود. شاید این سوال ذهن شما را هم درگیر کرده باشد و از خودتان بپرسید:
تزریق این سم، آسیب وارد نمی کند؟
آیا برای بدن ما می تواند خطرناک باشد؟

اما در جواب این سوال باید گفت: اصلا نگران نباشید و هیچ جای نگرانی وجود ندارد، چون این سم در دوزهایی که قابل کنترل هستند و به صورت کاملا ایمن و استاندارد تهیه می شود. استفاده درست از این سم جادویی، به از بین رفتن چین و چروک، شروع جوانسازی و ایجاد ظاهری جوان و شاداب تر کمک می کند. البته به جز کمک به زیبایی، مزایا و خواص درمانی دیگری نیز دارد.

در واقع بوتاکس مشتق شده‌ی کلستریدیوم بوتولینوم است که به عنوان یک نوع باکتری شناخته می‌شود. در آزمایشگاه این باکتری را به نحوی تغییر می‌دهند که بی‌خطر شود و بتوان از آن در محصولات آرایشی، بهداشتی و زیبایی استفاده کرد. اوایل از این ماده برای رفع اسپاسم چشم استفاده می‌شد؛ زیرا در اثر اسپاسم، عضلات چشم به شدت آسیب می‌دیدند.

بوتاکس چه کاری انجام می دهد؟

بوتاکس یک ترکیب ایجاد شده توسط باکتری است که یک سم از نوع مسمومیت حاد غذایی است (عامل مسمومیت در افراد که باعث ایجاد نوعی فلج در ناحیه پلک و ماهیچه ها می شود که افتادگی ایجاد می کند). شاید در نگاه اول این مفهوم ترسناک به نظر برسد، اما اگر در دوزهای بسیار کنترل شده استفاده شود، یک روش ایمن، مطمئن و بسیار خوب است. این ترکیب به یک منطقه خاص از بدن ما تزریق می شود. مواد تزریق شده در داخل بدن، خود را به گیرنده های موجود درعضله متصل می کند، این حرکت بر عصب تاثیر می گذارد.

زمانی که عصب شما یک ماده شیمیایی آزاد می کند تا شروع به فعالیت کند، نمی تواند و عملکرد کاهش می یابد، و زمانی که پیوندهای عضله کاهش می یابد، یا به طور کامل از بین می روند چین و چروک ها بوجود می آیند. اما این چیزی استاتیک نیست، بدن شما در طول زمان این گیرنده ها را احیاء می کند.

بوتاکس همان تزریق ژل است؟

بوتاکس و ژل متفاوت هستند، تزریق ژل برای پر کردن و حجم دهی است ولی تزریق بوتاکس برای رفع چین و چروک های سطحی است. از ژل برای پر کردن نا همواری های روی صورت و حجم دهی به لب ها استفاده می گردد. اگر چین و چروک ها عمیق باشند، تزریق ژل می تواند گزینه خوبی باشد ولی در چین و چروک های سطحی با بوتاکس درمان می شوند.

فواید و کاربردهای تزریق بوتاکس

می توان از بوتاکس در دو حوزه زیبایی و درمانی استفاده کرد، در ادمه کاربردهای بوتاکس را توضیح می دهیم:

کاربردهای زیبایی بوتاکس

با توجه به اینکه تزریق بوتاکی یک روش ایمن و مفید است، طرفداران زیادی هم دارد زیرا سریع نتیجه آن را می بینید و عوارض کمی هم دارد و روش تهاجمی نیست و بدون خون ریزی انجام می شود. همان‌طور که در قسمت بالا اشاره کردیم، از بوتاکس استفاده‌های زیادی می‌شود. بسیاری از افراد تصور می‌کنند که بوتاکس تنها برای از بین بردن چین و چروک است؛ در حالی که این ماده در موارد مختلف به کمک ما می‌آید و می‌تواند بسیاری از مشکلات ما را برطرف کند.

BOTOX، در رفع چین و چروک‌های اطراف چشم، پیشانی، گردن، اطراف لب، خط اخم (بین دو ابرو) و خط خنده کاربرد فراوان دارد. در واقع این ماده در رفع خطوطی که در اثر فعالیت ماهیچه‌ها ایجاد شده‌اند به کار می‌رود. بالا بردن گوشه لب، نوک بینی و ابرو و کاهش دیده شدن لثه هنگام خنده از دیگر موارد استفاده زیبایی از این ترکیب است. این ترکیب با همراهی فیلر و چربی، خطوط چانه و افتادگی پایین صورت را کاهش می دهد.

کاربردهای درمانی

کاربردهای درمانی بوتاکس هم طرفداران خاص خود را دارد ولی این نوع تزریق حتما باید توسط پزشک انجام شود.

. کاربرد های درمانی بوتاکس عبارتند از:

   • درمان میگرن

   • رفع درد مفاصل

   • درمان بوی بد عرق

   • لوچی چشم

   • درمان اسپاسم عضلانی

   • درمان مثانه پیش فعال

   • بزرگی پروستات

   • کمک به درمان زخم برجسته و گوشت اضافه

  • کمک به درمان و توانبخشی بیماران مغز و اعصاب

بوتاکس برای از بین بردن چین و چروک پوست

در قسمت‌های بالا به شما توضیح دادیم که افراد برای از بین بردن چین و چروک‌های خود از روش‌های مختلفی استفاده می‌کنند. اما عموما بهترین و راحت‌ترین راه از بین بردن چین و چروک‌ها، استفاده از بوتاکس است. به همین دلیل روزانه افراد زیادی به مطب تزریق بوتاکس مراجعه می‌کنند.

تزریق بوتاکسچین و چروک‌ها به وسیله‌ی کرم‌ها و ژل‌های ضد چروک خیلی دیر از بین می‌روند و شما نیاز دارید که حداقل ۶ ماه از این کرم‌ها استفاده کنید تا بتوانید تاثیر آن‌ها را روی پوست خود ببینید که البته این کرم‌ها تنها چروک‌های سطحی شما را از بین می‌برند. بوتاکس به محض تزریق شدن، تمامی چین و چروک‌های عمیق و سطحی پوست را ناپدید می‌کند و پوست شما را جوان و سالم جلوه می‌دهد. تزریق بوتاکس به پیشانی، زیر بغل، دست، خط خنده و غیره در تزریق بوتاکس در منطقه یک تهران توسط دکتر تزریق بوتاکس انجام می شود.

بوتاکس برای درمان میگرن

دردهای میگرنی بسیار طاقت فرسا هستند و باعث کلافگی و رنجش بسیاری از افراد شده اند. جالب است بدانید که بوتاکس می‌تواند شدیدترین دردهای میگرنی را تا حد بسیار زیادی کاهش دهد و حتی به طور کامل آن‌ها را از بین ببرد. در واقع بوتاکس باعث مسدود شدن پیام‌های عصبی درد می‌شود که به سمت مغز حرکت می‌کنند. همچنین این ماده عضلات را ریلکس می‌کند تا دچار درد نشوند. بسیاری از افرادی که بوتاکس انجام داده‌اند، از این عمل خود بسیار راضی هستند و دیگر از داروهای میگرنی استفاده نمی‌کنند.

بوتاکس برای درمان درد مفاصل

امروزه بسیاری از افراد برای درمان درد مفاصل خود، از روش بوتاکس استفاده می‌کنند. مفاصل بدن انسان به دلایل مختلفی دچار درد می‌شوند که درد بسیار کلافه کننده‌ای است و باعث اذیت شدن افراد می‌شود. این درد بیشتر در افراد مسن دیده شده است اما شما می‌توانید با مشورت پزشک، برای از بین بردن درد مفاصل خود، از روش تزریق بوتاکس استفاده کنید که روش بسیار سریع و تاثیرگذاری است.

بوتاکس برای جلوگیری از بوی بد عرق

بسیاری از افراد از بوی عرق خود ناراضی هستند و اطرافیان آن‌ها نیز از این مسئله شکایت دارند. امروزه کرم‌ها و ژل‌های ضد تعریق بسیاری در بازار به فروش می‌رسند که البته هیچ کدام از آن‌ها نمی‌توانند به طور کامل از عرق کردن و بوی بد آن جلوگیری کنند.

بوتاکس یک روش موثر و سریع برای جلوگیری از عرق کردن است و به همین دلیل بسیاری از افراد این ماده را به زیر بغل خود تزریق می‌کنند تا بدن آن‌ها کمتر عرق کند و بوی بد بدن از بین برود. در واقع تزریق بوتاکس زیر بغل، عضلات این ناحیه را فلج می‌کند و باعث می‌شود که غدد عرق غیر فعال شوند. بسیاری از افراد نیز از مرطوب بودن مداوم دست‌های خود شکایت دارند؛ زیرا کف دست آن‌ها بیش از حد عرق می‌کند. این افراد نیز می‌توانند از بوتاکس به عنوان یک ماده‌ی ضد تعریق استفاده کنند.

بیشترین کاربرد بوتاکس در چه نواحی است؟

همانطور که توضیح دادیم، بوتاکس کاربردهای زیادی دارد چه در بحث زیبایی و چه در قسمت درمانی، اما کدام نواحی استفاده بیشتری می شود؟

بیشترین کاربرد بوتاکسبیشترین کاربرد بوتاکس در نواحی:

   • بالا بردن ابرو با بوتاکس

   • تزریق بوتاکس به پیشانی

   • تزریق بوتاکس اطراف چشم

   • تزریق بوتاکس به زیر بغل

  • تزریق بوتاکس به دست

عوارض بوتاکس

بوتاکس سریع‌ترین روش برای از بین بردن چین و چروک، درمان میگرن، جلوگیری از عرق کردن و غیره است اما این روش موقتی است و شما هر چند ماه یک بار باید به ترمیم بوتاکس بپردازید. وقتی بوتاکس به ناحیه‌ای از بدن شما تزریق می‌شود، آن ناحیه فلج می‌شود؛ برای مثال وقتی که بوتاکس را به خط اخم می‌زنید، دیگر نمی‌توانید اخم کنید و ممکن است اوایل این موضوع برای شما اذیت کننده باشد اما جای نگرانی نیست! زیرا تاثیر بوتاکس در عرض چند ماه از بین می‌رود. 

زنان باردار به هیچ عنوان نباید از بوتاکس استفاده کنند؛ زیرا این ماده بر روی جنین تاثیر می‌گذارد و او را دچار مشکلات جسمی کند و این از موارد منع تزریق است. اگر به بیماری‌های مزمن دچار هستید، باید حتما قبل از تزریق بوتاکس با پزشک خود مشورت انجام دهید. به طور کلی بوتاکس یک دارو است و مانند هر داروی دیگری، فواید و عوارض خاص خود را دارد و به همین دلیل شما باید قبل از استفاده، با تمامی این موارد آشنا شوید و راجع به آن‌ها اطلاعات کسب کنید.

اما عوارض تزریق بوتاکس:

 • کبودی
 • تورم
 • قرمز شدن
 • سردرد و تهوع
 • عفونت

البته بوتاکس از کم عارضه ترین عمل های زیبایی است و اگر عوارضی پیش بیاید، زود برطرف می شود.

قبل از تزریق بوتاکس چه اقدامی لازم است؟

وقتی برای تزریق بوتاکس به مطب دکتر مراجعه می کنید، در جلسه مشاوره تمام نکات را پزشک به شما می گوید تا بهترین نتیجه را از این عمل زیبایی بگیرید ولی مهم ترین نکات و مهم ترین اقدامات پیشگیرانه قبل از تزریق عبارتند از:

   • ز یک هفته قبل از انجام تزریق، از دخانیات استفاده نکنید.

   • از یک هفته مانده به تزریق بوتاکس، نوشیدنی الکلی مصرف نکنید.

   • تا دو هفته مانده به تزریق بوتاکس، مصرف داروهایی مانند آسپرین را کاهش دهید.

  • از مصرف داروهای ضد التهاب قبل از تزریق، استفاده نکنید.

در کدام قسمت های بدن می توان بوتاکس تزریق کرد؟

بیشترین و شایع ترین قسمت هایی که بوتاکس تزریق می شود، ناحیه پنجه کلاغی یا (پاکلاغی) در اطراف ناحیه چشم است، چروک های گلابلا بین چشمها (بین دو ابرو)، شیار ها و چروک های روی پیشانی، چین و چروک های افقی در پیشانی است. دکتر جیحانی از بوتاکس برای درمان افتادگی لب ها استفاده می کند تا ظاهری زیباتر داشته باشید. شگفت انگیزترین ناحیه؟!! بله تزریق بوتاکس زیر بغل برای درمان عرق زیاد و بوی بد آن است. وقتی بوتاکس به غدد عرق تزریق می شود، می تواند چندین ماه عرق کردن و بوی بد آن را متوقف کند که یکی از تاثیرگذارترین درمان های غیر آرایشی و زیبایی است.

به چه قسمت هایی از صورت نمی توان بوتاکس تزریق کرد؟ مناطق ممنوعه

مناطق ممنوعه تزریق بوتاکسدر تزریق بوتاکس قسمت هایی از صورت جزو مناطق ممنوعه تزریق می باشند. این مناطق عبارتند از:

   • زیر چشم

   • بالای چشم

   • استخوان فک

  • گردن

نحوه تزریق بوتاکس به صورت

تزریق بوتاکس بین 2 تا 5 دقیقه زمان می برد که دکتر تزریق بوتاکس با یک سرسوزن بسیار ریز به عضله های که نیاز است در نواحی مجاز و تعریف شده، تزریق می کند و معمولا از بی حسی استفاده نمی کند. نواحی که تزریق انجام می شود ابتدا، کاملا از مواد آرایشی تمیز شده و سپس با پد الکلی استریل می شوند.پزشک متخصص نواحی کاندید تزریق را مشخص می نماید و بعد عملیات تزریق آغاز می گردد.

چه کسی کاندید مناسب تزریق بوتاکس است؟

بیشتر افراد که سن آنها بیشتر از 18 سال باشد می توانند از تزریق بوتاکس استفاده کنند و منع خاصی از این نظر ندارد اما معمولا برای افراد که سن 30 سالگی یا بزرگتر هستند مناسبتر است. بوتاکس برای ناپدید کردن چین و چروک های ریز روی صورت و پیشانی خوب است. دکتر جیحانی معتقد است که نباید این باور بین مردم شایع شود که تزریق بوتاکس ضروری و لازم است.

چقدر طول می کشد تا بوتاکس اثر کند؟

بعد از تزریق بوتاکس از چند ساعت تا حدود 3 روز بعد می توانید تاثیر تزریق خودتان را ببینید و معمولا حدود 6 تا 8 ماه اثر آن می ماند زیرا بعد از این مدت بدن گیرنده های جدید در عضله می سازد. این زمان ها به چندین عامل بستگی دارد مثل سن شما، ژنتیک، عوامل محیطی و … البته اگر دستورات پزشک را رعایت کنید ماندگاری بوتاکس بیشتر می شود.

بعد از تزریق بوتاکس، چه کاری نکنم؟

بطور کلی هیچ، به شرطی تزریق بوتاکس توسط پزشک با تجربه انجام شود. اگر پزشک به درستی کار تزریق را انجام داده باشد، هیچ افتادگی یا مشکلی پیش نمی آید. بعد از تزریق حدود 40 دقیقه صبر کنید و اگر کبودی بوجود نیامده باشد، مشکلی نیست. البته یک سری موارد بعد از تزریق را باید رعایت کنید و مراقبت های لازم را انجام دهید.

مراقبت های بعد از تزریق بوتاکس

تا حداقل 6 ساعت بعد از تزریق، کارهای زیر را انجام ندهید:

   • شستن محل تزریق و آب زدن به آن

   • آرایش کردن

   • خم کردن سر به پایین

   • خوابیدن و دراز کشیدن

   • ماساژ شدید و خارش محل تزریق

   • مصرف الکل و دود (کشیدن سیگار و قلیون)

  • کارهای سنگین و ورزش تا 3 روز انجام نشود

نکات مهم بعد از تزریق:

   • در صورت کبودی و التهاب، از کمپرس یخ استفاده کنید.

   • در صورت سردرد، استامینوفن ساده مصرف کنید و از مصرف داروهای دیگر خودداری کنید.

  • 3 شب اول بعد از تزریق از بالشت بلند استفاده کنید.

آیا ممکن است بدن ما نسبت به بوتاکس مقاوم شود؟

این مورد بسیار نادر است اما بسیاری از مردم معتقدند در صورت استفاده زیاد از بوتاکس، بدن ما مقاوم می شود و تاثیر آن کمتر می شود. در موارد نادر هم که پیش آمده ثابت نشده است که مقاومت در برابر بوتاکس در اثر استفاده مکرر بوده یا نه! در عوض، کسانی که بوتاکس را به صورت منظم دریافت می کنند احتمالا کاهش فعالیت عضلانی را مشاهده کرده اند، بنابراین ممکن نیست آنها به دفعات بعدی تزریق نیاز نداشته باشند و یا مجبور نخواهند بود تا برای ترمیم، سریع اقدام کنند.

همانطور که شما عضلاتی را که موجب ایجاد چین و چروک می شوند، درمان می کنید، آنها کوچکتر و ضعیف تر می شوند، به طوری که دیگر احتمال اینکه چروک ها شکل بگیرند وجود ندارد و به طور مرتب نیاز به بوتاکس نخواهید داشت. بعد از چند مرتبه تزریق شما در نهایت به جایی می رسید که دیگر کمتر به بوتاکس نیاز خواهید داشت، تا نتایجی را کسب کنید که قبلا با تزریق منظم بوتاکس کسب می کردید.

اگر بوتاکس معیوبی زده باشم چکار کنم؟

ما توصیه نمی کنیم برای برطرف کردن این مشکل، بوتاکس اضافی تزریق شود، زیرا این عمل یک اثر متعادل کننده برای یک ناحیه است که آنجا را سریعتر از جاهای دیگر از بین می برد. خوشبختانه، درست مثل هر چیز دیگری در زندگی، تغییر، دائمی نیست. دکتر جیحانی توصیه می کند: “من فقط به آن مهلت می دهم. در نهایت، پیشانی (خط ابرو) به سمت خودسازی و ترمیم خود پیش می رود، پوست پلک نازک می شود، و به حالت اول برمی گردد.”

هزینه تزریق بوتاکس چقدر است؟

هزینه تزریق بوتاکس ثابت نیست و به عوامل زیادی بستگی دارد، مثل برند بوتاکس مورد استفاده، دستمزد پزشک و … که مهم ترین عامل تعیین قیمت، نوع بوتاکس استفاده شده است.

از چه برند بوتاکس استفاده کنیم؟

برندهای معروف و محبوب که در ایران استفاده زیاد دارند عبارتند از:

   • دیسپورت Dysport

   • مسپورت یا مصپورت

   • ژئومین

   • دیستون

   • برند بوتاکس

  • دیستون

بهترین مارک های بوتاکسالبته برند مسپورت، تولید ایران است و با توجه به قیمت و کیفیت یکی از پرطرفدارترین برندهای بوتاکس در ایران است.

چطوری بوتاکس اصلی و تقلبی را تشخیص دهیم؟

یک تکنیک ساده برای تشخیص بوتاکس اصل از تقلبی این است که از مراکز معتبر تهیه کنیم، بوتاکس‌های اصل در ایران از طریق مجاری قانونی و مشخص و مورد تایید وزارت بهداشت وارد می شود . بنابراین فروش آن در داروخانه ها بلا مانع است. ولی بوتاکس های تقلبی قاچاق بوده و مورد تایید هیچ ارگانی نیستند. البته باید در مطب پزشکی که مجوز قانونی دارد و یا کلینیک معتبر کار تزریق بوتاکس را انجام دهیم.

آیا تزریق بوتاکس درد دارد؟

کسایی که برای اولین بار قصد تزریق بوتاکس دارند، این سوال را می پرسند و باید در جواب گفت: درد حاصل از تزریق بوتاکس بسیار جزئی و ناچیز است و ناشی از ورود سوزن تزریق است که بسیار نازک و سوزش ناچیزی دارد، نه بیشتر. تزریق بوتاکس نیاز به بی حسی ندارد البته اگر از سوزن تزریق ترس دارید می توانید به پزشک بگویید از بی حسی استفاده کند یا قبل از تزریق کمپرس یخ روی صورت خود بگذارید که اصلا درد احساس نکنید.

چه کسی نباید بوتاکس تزریق کند؟

چه کسانی نمی توانند بوتاکس تزریق کنند؟تزریق بوتاکس، یک عمل کم تهاجمی است اما برای بعضی افراد نباید انجام شود، این افراد عبارتند از:

   • خانم های باردار

   • خانم هایی که در دوران شیردهی هستند

   • افراد زیر سن 18 سال

   • افرادی که بیماری اختلالات کلیوی دارند

   • افرادی که بیماری عصبی دارند

   • داشتن سیستم ایمنی ضعیف

   • داشتن حساسیت به ترکیبات بوتاکس

  • حساست های پوستی و تبخال

تزریق بوتاکس برای تمام چین و چروک ها و خطوط ایجاد شده روی پوست مناسب نیست، ابتدا باید با پزشک خود مشورت کنید و بعد اقدام به تزریق، زیرا ممکن است درمان بهتر دیگری برای شما مناسب باشد و این در تشخیص پزشک است.

البته تزریق بوتاکس در رگ یا عصب باعث ایجاد مشکل می شود و به همین دلیل بوتاکس باید توسط پزشک باتجربه انجام گیرد.

بهترین مطب تزریق بوتاکس کجاست؟

برای انجام هر کاری که به سلامتی یا زیبایی انسان مرتبط باشد، باید نهایت دقت را در انتخاب انجام دهیم، چون در صورت بی دقتی یا استفاده از مواد بی نام و نشان و غیر استاندارد سلامت بدن ما به خطر می افتد، همچنین بحث زیبایی که ممکن است قابل برگشت بصورت کامل نباشد.

برای تزریق ژل و بوتاکس در بندرعباس، می توانید به مطب دکتر محمدرضا جیحانی، که یکی از بهترین مراکز تزریق بوتاکس است با انجام مشاوره از خدمات زیبایی استفاده کنید، همچنین کلینیک زیبایی رونیکا در تهران بلوار اندرزگو، یکی از مراکز زیبایی معتبر است.

تزریق بوتاکس در بندرعباس

همانطور که گفته شد، تزریق بوتاکس از حساسیت بالایی برخوردار است و باید توسط پزشک متخصص و با تجربه انجام گیرد، اگر در بندرعباس قصد تزریق بوتاکس داشتید، می توانید به مطب تزریق بوتاکس دکتر جیحانی مراجعه کنید.

کلام آخر و توصیه ها

در این مطلب راجع به تزریق بوتاکس صحبت کردیم و به شما گفتیم که بوتاکس چه فواید و عوارضی دارد و همچنین به شما گفتیم که بوتاکس می‌تواند چه تاثیراتی بر روی درد مفاصل و دردهای میگرنی شما داشته باشد. با توجه به شرایط بدنی خود و در صورت نیاز می توانید از خدمات تزریق بوتاکس در بندرعباس و یا تزریق بوتاکس در تهران استفاده کنید.

بهترین سن برای تزریق بوتاکس به صورت زنان چه سنی است؟

هیچ سن طلایی و خاصی وجود ندارد که شما ملزم به استفاده از بوتاکس باشید، اما بیشتر بانوان از 30 سالگی، معمولا درمان پیشگیرانه را شروع می کنند. البته بستگی به پوست دارد، هر زمان متوجه شدید که روی صورت خطوط شدید ایجاد شده، بهترین سن شروع بوتاکس است.

ماندگاری تزریق بوتاکس چقدر است؟

حدود دو روز بعد از تزریق بوتاکس، عضله ها به آرامی شل می شوند و پوست شروع به صاف شدن می کند، نتیجه کم کم ظاهر می شود و می توانید تغییر را ببینید. اما نتیجه کامل تزریق بوتاکس بعد از گذشت 7 تا 10 روز نمایان می گردد. وقتی کامل اثر کرد، بین 4 تا 6 ماه دوام دارد.

بهترین مارک و برند بوتاکس کدام است؟

بوتاکس دیسپورت، بوتاکس مصپورت و بوتاکس ژئومین از معروف ترین مارک های بوتاکس امروزی ایران هستند اما مسپورت تولید ایران است و کیفیت مناسبی دارد و یکی از پرفروش ترین بوتاکس هاست.

چقدر طول میکشه بوتاکس اثر کنه؟

معمولا و در بیشتر افراد بین 3 تا 10 روز بعد از تزریق، اثر بوتاکس مشخص می شود.

هر چند وقت یکبار می شود بوتاکس کرد؟

در مورد این مسئله باید با پزشک مشورت کنید. به طور کلی تزریق بوتاکس در فواصل کوتاه‌تر از سه ماه توصیه نمی‌شود. چون در این صورت ممکن است بدن شما به سم بوتولونیوم مقاوم شده و دیگر به درمان پاسخی ندهد.