بوسیدن بعد از تزریق ژل لب

بوسیدن بعد از تزریق ژل لب ممکن است در نگاه اول مسئله‌ای بی‌اهمیت باشد اما در واقع مهم است؛ به دلیل اینکه به سلامتی لب‌ها مربوط می‌شود. لب‌ها در چهره افراد درخشندگی و زیبایی خاصی را به نمایش می‌گذارند که ممکن است این درخشندگی به مرور زمان با بالا رفتن سن از بین برود، در بعضی از فصل‌ها یا با بالا رفتن سن، لب ها دچار خشکی می‌شوند و نرمی اولیه‌شان را از دست می‌دهند؛ راه های درمانی مختلفی برای رفع این مشکلات وجود دارد که یکی از این راه های درمانی برای رفع خشکی‌ها و درخشندگی لب ها تزریق ژل به لب است.

بوسیدن بعد از تزریق ژل لب اشکال دارد؟

به منظور جلوگیری از جابجایی ژل یا تغییر شکل لب و نرسیدن به نتیجه دلخواه تا ۲۴ ساعت از مواردی که باعث تشدید تورم و یا کبودی و جابجایی ژل می‌شود حتما دوری کنید. از این موارد می‌توان به ماساژ، خندیدن بلند، بوسیدن و… اشاره کرد؛ اما حرکات آرام صورت مانند لبخند و یا خنده‌های معمولی در ژل لب مشکلی ایجاد نمی‌کنند. بعد از گذشت روزهای اولیه با برطرف شدن التهاب و تورم می‌توانید بدون هیچگونه نگرانی به روال قبلی خود بازگردید.

ژل لب چیست؟

ژل یا فیلر لب نوعی پر کننده پوست است که با تزریق به لب باعث فرم و حجم دادن به لب‌های شما می‌شود. فیلرهای لب مانند هیالورونیک اسید به طور طبیعی در بدن تولید می شود و به افزایش حجم لب‌ها کمک می‌کند. نکته بسیار مهم در تزریق ژل لب این است که حتماً تناسب میان لب بالا و لب پایین باید در نظر گرفته شود تا نتیجه ایده آل ‌تری حاصل گردد. فرم لب هر فرد با فرد دیگری متفاوت است و نباید این انتظار را داشته باشید تا فرم لب بعد از تزریق مانند سایر افراد شود به همین دلیل قبل از انجام این عمل حتماً باید توسط پزشک متخصص که به آناتومی لب و صورت آشنا است مراجعه کنید.

چرا بعضی از افراد ژل لب تزریق می‌کنند؟

با بالا رفتن سن لب ها درخشندگی و حجم سابقشان را از دست می‌دهند، تزریق ژل لب باعث از بین رفتن خشکی لب و ترشح چربی لب می‌شود بعد از تزریق ژل لب لطافت و برجسته بودن لب های شما باز می‌گردد که هم جنبه درمانی دارد و هم به زیبایی شما می‌افزاید.

تزریق ژل لب

چه زمانی بعد از تزریق می‌توان کسی را بوسید؟

زمانی که پزشک متخصص برای شما ژل لب تزریق می‌کند ممکن است با رفت و آمد متعدد سوزن‌ها در ناحیه لب تورم، کبودی و کمی احساس درد کنید؛ در این فرایند ممکن است برخی از مویرگ‌های لب شما از بین برود و التهاب پیدا کند. به توصیه بسیاری از پزشکان برای جلوگیری از تشدید التهاب و کبودی یک روز بعد از تزریق نباید کارهایی که باعث ایجاد فشار بر روی لب‌ها می‌شود انجام دهید. بوسیدن بعد از تزریق ژل لب مسئله پیش پا افتاده و ساده به نظر می‌رسد اما تاثیر زیادی بر سلامت و زیبایی لب‌ها دارد برای اینکه نتیجه ایده‌آلی در تزریق ژل لب داشته باشید حتما باید به مراقبت های بعد از تزریق توجه داشته باشید.

عوارض بوسیدن بعد از تزریق ژل لب

از نگرانی‌های افراد بعد از تزریق ژل به لب هنگام بوسه است و ممکن است این سوال برایشان پیش بیاید که آیا بوسیدن بعد از ژل لب عوارض دارد؟

ادامه مطلب  تزریق ژل به لب بهتر است یا تزریق چربی؟

باید گفت با توجه به نوع ژل لبی که استفاده می‌کنید بعد از بوسیدن ممکن است عوارضی داشته باشد؛ برخی از ژل‌های لب با موادی مانند هیالورونیک اسید تولید شده‌اندکه برای جذب رطوبت و ایجاد حجم در لب‌ها به کار می‌روند در حالی که بعد از تزریق ژل، لب ها بلافاصله بوسیده شود عفونت‌های باکتریایی در منطقه دهان و لب به وجود می‌آید و ممکن است اثرات تزریق ژل لب را کاهش دهد.

تزریق ژل به لب در چند مرحله انجام می‌شود؟

پزشک و یا متخصص زیبایی باید شناخت دقیق و کافی از ساختمان پوست و اجزای صورت داشته باشد و ژل لب را در محلی مناسب تزریق کند؛ ممکن است در برخی موارد ژل لب در چند نقطه تزریق شود تا نتیجه بهتری برای فرد به وجود بیاورد تعداد نقاط تزریق و تعداد مراحل ممکن است بسته به نیاز و یا تصمیم پزشک متفاوت باشد.

تزریق ژل لب

اثرات بوسیدن بعد از تزریق ژل به لب

گفتیم که تزریق ژل به لب می‌تواند لب‌ها را تغذیه کند و باعث نرم و لطیف شدن آنها شود ژل لب می‌تواند خشکی لب‌ها را کاهش دهد و از ترشح چربی جلوگیری کند بوسیدن بعد از ژل لب تاثیرات مختلفی در سلامت و زیبایی لب‌ها می‌گذارد که در ادامه به بررسی این تاثیرات می پردازیم.

1- انتقال چربی

بعد از تزریق ژل لب بوسیدن ممکن است چربی را از لب بالا به لب پایین انتقال دهد این مسئله نتیجه نامطلوبی درشکل ظاهری لب های افراد به وجود می آورد. اگر لب های شما قبلا دچارخشکی بوده است انتقال چربی ممکن است باعث ترشح بیشتر چربی در یکی از لب ها شود و ظاهری نامتقارن ایجاد کند.

2- ایجاد التهاب

ادامه مطلب  تزریق ژل گونه؛ مراحل و مزایای آن

اگر لب هایتان به علت آسیب دیدگی التهاب داشته باشد بوسیدن بعد از ژل لب ممکن است التهاب بیشتری را ایجاد کند در این شرایط حتما ازبوسیدن بعد از تزریق خودداری کنید تا لب ها زمان کافی برای بهبودی داشته باشند.

3- از بین رفتن ژل لب

بوسیدن بعد از تزریق ژل ممکن است باعث از بین رفتن ژل لب در برخی از نقاط لب شود، این مسئله ممکن است با برخورد با سطوح دیگر مانند برخورد قاشق، لیوان و… رخ دهد. برای جلوگیری از به وجود آمدن این امر خوب است قبلا از بوسیدن بعد از تزریق اجازه دهید تا ژل درلب ها جذب شود.

4- تغییر رنگ 

بوسیدن بعد از تزریق ژل ممکن است باعث تغییر رنگ در لب ها شود این مسئله ممکن است به دلیل ایجاد اصطکاک و یا انتقال رنگدانه ها در ژل لب رخ دهد برای جلوگیری از این مسئله می توانید از ژل های لب با رنگدانه سبک تر استفاده کنید.

5 نکته مهم قلب از بوسیدن و بعد از تزریق ژل لب

1- اجازه دهید ژل های تزریق شده درلب ها کاملا جذب شود.

2- قبل از بوسیدن بعد از تزریق، لب های خود را با آب شستشو دهید تا اثر ژل لب برروی لب هایتان نماند.

3- درصورتی که لب هایتان قبل از تزریق مشکلی دارد بعد از تزریق از بوسیدن خودداری کنید.

4- اگر میخواهید بعد از تزریق ژل لب بتوانید ببوسید خوب است از ژل هایی با رنگدانه های سبک و بدون رنگدانه اضافه استفاده کنید.

5- بهتراست قبل از انجام تزریق اگر داروهایی مانند آنتی هیستامین، آنتی بیوتیک و یا داروی دیگری مصرف می کنید به پزشک خود گزارش دهید زیرا برخی از ژل های لب  می توانند با استفاده از این دارو ها تداخل داشته باشند و الرژی و حساسیت هایی برای فرد به وجود بیاورد.

ادامه مطلب  طرز خوابیدن بعد از تزریق ژل

سخن پایانی

بوسیدن بعد از تزریق ژل لب یک امر خصوصی است اما باید با توجه به نوع ژل لبی که استفاده می کنید، وضعیت پوست لب های خود و عوامل مختلف دیگر تصمیم بگیرید. ژل لب ممکن است با توجه به مواردی که دارد برای برخی از افراد حساسیت هایی ایجاد کند خوب است قبل از استفاده از ژل لب با یک دکتر متخصص مشورت کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *