مدل های تزریق ژل لب

یکی از بهترین و مناسب‌ترین روش‌ها برای حجم دادن به لب و بهتر شدن ظاهر لب‌ها استفاده از تزریق ژل می‌باشد. لب‌ها در زیبایی و ظاهر ما تاثیر بسیار زیادی دارند که باعث جذابیت در چهره می شوند.

بسیاری از مردم دوست دارند لب های حجیم تر داشته باشند و یا به دلیل بالاتر رفتن سن، حجم لب شان کاهش پیدا کرده است و می خواهند این مشکل را حل کنند و بهترین پیشنهاد به این افراد، تزریق ژل به لب است.

اما آیا تزریق ژل لب عوارض دارد؟

آیا تزریق ژل لب باعث حساسیت نمی شود؟

از چه برندی برای تزریق ژل به لب استفاده کنم؟

اگر شما هم می خواهید به لب هایتان ژل تزریق کنید و زیباتر شوید ولی از این عمل زیبایی ترس دارید و یا اطلاعات کافی ندارید، با دکتر جیحانی در این مقاله همراه باشید تا صفر تا صد در مورد تزریق زل لب را  بدانید و با دید باز تصمیم خود را بگیرید.

در این مقاله می خوانید: پنهان

ژل لب چه کاربردهایی دارد؟

از کاربردهای اصلی ژل لب یا همان پرکننده های اسید هیالورونیک که برای زیبایی استفاده می شود، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • شکل لب
 • ساختار لب
 • حجم لب

استفاده از ژل، به بهتر شدن ظاهر لب ها و زیبایی بیشتر صورت و هماهنگی لب با سایر قسمت ها و اجزا صورت کمک می کند.

چرا تزریق ژل به لب؟

وقتی سن ما بالا می رود باعث می گردد حجم لب هایمان کم تر شود، ارتفاع و برجستگی لب در صورت کاهش پیدا می کند. 

با توجه به اینکه حجم لب، ارتفاع و برجستگی آن تحت تاثیر سن قرار خواهند گرفت، بهترین راه برای درمان و رفع این تغییرات، استفاده از ژل است. تزریق زل به لب ها، زیبایی صورت مان را بیشتر می کند.

تزریق ژل لب

لب پایین (تحتانی)  به طور طبیعی در اکثر افراد از لب بالایی (فوقانی) بزرگ تر و حجیم تر است،  نیمه راست و چپ هر کدام از لب ها نیز شبیه به هم هستند که حجم و تقارن در این دو نیمه بسیار مهم است. کاری که در تزریق ژل لب انجام می گردد این است که حاشیه لب برجسته تر  و کمی حجم داده می شود و باعث  زیبایی صورت می گردد. 

تزریق ژل لب

لب بالا یا فوقانی از دو قسمت لب سفید و لب قرمز ساخته شده است و توسط حاشیه لب از یکدیگر جدا می شوند. وقتی که در قسمت سفید لب بالا چروک های عمودی و موازی ظاهر می شود، زیبایی فرد تحت تاثیر قرار می گیرد. استفاده از رژ لب نیز خطوط عمودی قرمز رنگ را بیشتر نشان می دهد. با حجم دادن به لب ها و استفاده از عمل زیبایی با تزریق ژل، این خط ها محو می گردد.

در بیشتر مردم و بطور معمول لب پایین یا تحتانی حجیم تر از لب بالا یا فوقانی است و البته کمی جلوتر از آن نیز قرار گرفته است. تقریبا لب تحتانی دو برابر لب فوقانی است. 

می توانیم نسبت لب بالا و پایین را به خواهر و برادر تشبیه کنیم و نیمه راست و چپ هر کدام از لب ها را به دوقلو ها تصور کنیم  و با این تشبیه پی می بریم که چقدر  وجود تقارن در این دو نیمه مهم و اساسی است. در تزریق ژل لب با حجم دادن و برجسته کردن لب و تقارن لب ها، جذابیت و زیبایی صورت بیشتر می شود.

تزریق فیلر لب در کدام ناحیه از لب‌ها انجام می‌شود؟

برای یکنواخت تر شدن شکل و حجم لب ها، می توان از فیلر استفاده کرد. از تزریق فیلر به لب ها، در تمام قسمت های و نواحی مختلف لب می توان انجام داد. نواحی تزریق شامل:

 • خط لب
 • لب بالا
 • لب پایین
نواحی تزریق ژل لب

تزریق ژل به ناحیه خط لب

خطی  که بین لب بالا و پایین قرار دارد را خط لب می گوییم و با تزریق فیلر می توانید این خطوط را پر کنید. با تزریق به این قسمت از لب ها، ظاهری جوان تر خواهید داشت و تازگی بیشتری به لب های خود خواهید دید.

تزریق ژل به لب بالا

با تزریق فیلر به لب بالا یا فوقانی، لب ها حجیم تر می شوند و پر تر خود را نشان میدهند. این عامل باعث زیبایی بیشتر صورت شما خواهد شد.

 تزریق فیلر به لب پایین

حجم لب پایین نیز با تزریق ژل بیشتر شده و شادابی و طراوت خاصی به خود می گیرد. لب تحتانی تاثیر زیادی در زیبایی کلی صورت دارد که با این روش زیبایی، کل صورت شما تحت تاثیر قرار می گیرد.

نحوه تزریق ژل لب به چه صورت است؟

اولین و مهم ترین  نکته در تزریق ژل لب، تخصص و مهارت دکتر تزریق ژل است. پزشکی که برای شما تزریق انجام می دهد، باید چند خصوصیت داشته باشد، 

اولا باید از ساختار پوست و اجزای صورت، شناخت دقیقی داشته باشد. 

دوم اینکه مهارت لازم در تزریق ژل را داشته باشد و بتواند تزریق درست در لایه های مختلف پوست انجام دهد.

سوم اینکه، بتواند بسته به نوع ژل استفاده شده، مقدار و عمق مناسب تزریق را تشخیص دهد.

چهارم بر اساس نتیجه ای که زیباجو در نظر دارد، بتواند تزریق انجام دهد،  مقدار تزریق و قرار دادن این مواد در لایه های‌ مناسب پوستی مهارت زیادی لازم دارد.

نحوه تزریق ژل ،در مطلوب‌تر بودن و کم خطرتر بودن آن بسیار مهم است.

ترکیبات هیالورونیک اسید، آب دوست هستند و به علت جذب آب زیاد در اطراف خود و افزایش حجم حاصل از این امر نیاز به حجم کمتری از ژل ،برای تصحیح چین‌ها و فرورفتگی‌ ها دارد.

تزریق ژل لب

مراحل انجام تزریق ژل لب

برای تزریق ژل به لب ها، بهتر است این مراحل طی شود تا آنچه که از تزریق انتظار دارید، بدست آورید. این مراحل عبارتند از:

 • مشاوره قبل از تزریق
 • ضد عفونی لب ها
 • بی حسی لب
 • تزریق ژل
 • ماساژ توسط پزشک
 • تمدید و اصلاح تزریق

در ادامه هر مرحله را بیشتر توضیح می دهیم تا شما هم با این مراحل کاملا آشنا شوید و در زمانی که تصمیم به تزریق ژل گرفتید بدانید که چه کارهایی باید انجام دهید. با ما دذ ادامه همراه باشید.

نمونه کار تزریق ژل لب

جلسه مشاوره قبل از تزریق

بهتر است قبل از تزریق ژل، حتما با پزشک خود جلسه مشاوره داشته باشید و در آن تمام مشکلات خود را بیان کنید و سپس انتظار خودتان از این عمل زیبایی را به دکتر بگویید. سابقه بیماری و یا دارو هایی که مصرف می کنید، همچنین حساسیت دارویی اگر دارید را به پزشک بگویید.

دکتر تزریق ژل بر اساس خواسته شما و حالت صورت تان، بهترین پیشنهاد را به شما می دهد و همچنین نوع و برند ژل که باید تزریق شود را نیز تعیین می کند.

ادامه مطلب  بوسیدن بعد از تزریق ژل لب

ضد عفونی لب ها

روز تزریق، ابتدا محلی که تزریق باید انجام شود ضدعفونی می گردد که عفونتی حاصل نشود. ابتدا اگر آرایش و مواد آرایشی اگر روی لب ها است باید پاک شود. بهتر است روز تزریق، آرایش نکنید.

بی حسی لب

تزریق ژل دردناک نیست ولی با توجه به اینکه لب بسیار ظریف و حساس است و یا شما خیلی از درد می ترسید، بهتر است از بی حسی موضعی استفاده کنید. البته برخی از برندهای موجود حاوی لیدوکائین هستند و نیاز به بی حسی ندارند.

تزریق ژل

بعد از بی حس شدن و ضدعفونی شدن لب، دکتر تزریق را با ژل از برندی که تعیین شده شروع می کند و به آرامی و با سوزن بسیار ریز و مخصوص به نواحی مورد نظر و در عمقی که لازم است تزریق می کند.

ماساژ توسط پزشک

بعد از تزریق ژل، پزشک برای اینکه ژل در جای خود باشد و شکلی که می خواهد در آورد، کمی ماساژ می دهد و سپس کار تمام می شود. کل فرایند تزریق ژل لب بین نیم تا یک ساعت طول می کشد.

نکته مهم: شما نباید محل تزریق یا ژل تزریق شده را ماساژ دهید، زیرا ممکن است ژل جابجا شود و تقارن و شکل صورت عوض شود.

ترمیم، تمدید و اصلاح

بعد از گذشت حداقل دو هفته از تزریق، برای ترمیم باید به دکتر خود مراجعه نمایید. البته بعد از تزریق پزشک تاریخ مراجعه بعدی را به شما می گوید ولی حتما برای تجدید و ترمیم مراجعه کنید تا ژلی که تزریق کرده اید اگر ایرادی دارد برطرف شود.

آیا تزریق ژل لب ایمن است؟

تزریق ژل لب یک روش زیبایی ایمن و موثر در زیبایی و به خصوص برای افزایش حجم لب هاست. این روش با استفاده از ژل هایی بر پایه اسید هیالورونیک انجام می شود. این اسید در بدن ما موجود و با بدن ما سازگار است. 

البته این روش نیز مانند هر عمل زیبایی دیگر ممکن است عوارض جانبی برای فرد داشته باشد که با مراقبت های لازم زود برطرف می شوند.

عوارض جانبی احتمالی ناشی از تزریق زل لب مثل درد، تورم، عدم تقارن دو طرف لب ها است. البته اگر این عمل توسط یک پزشک ماهر و با تجربه و با استفاده از مواد اولیه با کیفیت و استاندارد انجام گیرد، این عوارض به حداقل می رسد. همچنین، پس از تزریق ژل لب، بهتر است در تماس با نور مستقیم خورشید خودداری کنید و مراقبت لازم بعد از تزریق را انجام دهید.

موارد و نکات مهم قبل از تزریق ژل لب

برای اینکه یک تزریق خوب و با کم ترین درد و عارضه داشته باشید، قبل از تزریق این نکات را رعایت کنید. لازم به ذکر است که توجه به این نکات می تواند در رسیدن به نتیجه دلخواه شما موثر باشد. نکات قبل از تزریق ژل لب عبارتند از:

 • حداقل از 3 روز قبل از تزریق، داروهای ضد انعقاد خون، ویتامین E، امگا3، مسکن هایی مانند ناپروکسن، آسپرین و ژلوفن را مصرف نکنید.
 • از یک هفته قبل از تزریق، سیگار و قلیان نکشید.
 • از یک هفته مانده به تزریق ژل لب، مشروبات الکلی مصرف نکنید.
 • قبل تزریق از کمپرس یخ در ناحیه تزریق استفاده کنید.
 • مهم ترین عامل در گرفتن نتیجه دلخواه، تخصص و تجربه پزشک تزریق است.
 • فرم لب بعد از تزریق ژل باید به اندازه ای باشد که با سایر اجزای صورت متناسب باشد.
 • انتخاب برند ژل در ماندگاری و فرم دلخواه موثر است.

موارد و نکات مهم و مراقبت های بعد از تزریق ژل به لب

مراقبت های بعد از تزریق ژل لب
 • استفاده از کمپرس سرد بعد از تزریق، تورم را کاهش می دهد. اگر تورم بیشتر از 72 ساعت طول کشید و یا واکنش های دیگری رخ داد، به پزشک مراجعه کنید.
 • بعد از تزریق در معرض نور مستقیم خورشید و گرمای زیاد قرار نگیرید.
 • از ماساژ دادن و فشار به محل تزریق بپرهیزید.
 • پس از تزریق مصرف روزانه آب به مقدار زیاد می تواند بسیار مفید باشد.
 • برای جلوگیری از خون مردگی در محل تزریق، ورم بعد از تزریق ژل از انجام فعالیت های سنگین بپرهیزید.
 • بهتر است تا قبل از بین بین رفتن بی حسی از خوردن و آشامیدن پرهیز کنید.
 • از مصرف نوشیدنی های الکل دار تا یک هفته بعد از تزریق خودداری نمایید.
 • سیگار و قلیان نکشید.
 • اگر سابقه تبخال دارید، به دکتر خود بگویید و همچنین داروهایی که مصرف می کنید، زیرا ممکن است پس از تزریق، تبخال بزنید.
 • در روزهای اول پس از تزریق فیلر، مقداری تورم طبیعی است، نگران نباشید.
 • اثر بی حسی بعد از تزریق، ممکن است حدود یک ساعت حفظ شود. به همین دلیل امکان گازگرفتگی و آسیب به لب هنگام خوردن و آشامیدن وجود دارد. 
 • در صورتی که نیاز به ترمیم و یا تزریق ثانویه داشته باشید، حتما باید دو هفته بعد از تزریق اول انجام شود.
 • داروهایی مثل ویتامین ای، ضد انعقاد خون، امگا 3 و مسکن هایی مثل ناپروکسن، آسپرین، ژلوفن، دی پیریدامول را مصرف نکنید.

نحوه شستن صورت پس از تزریق ژل لب

بعد از تزریق ژل تا حداقل 6 ساعت از تماس آب با ناحیه تزریق خودداری نمایید. بعد از گذشت شش ساعت از زمان انجام تزریق، به آرامی و بدون فشار وارد کردن به ناحیه تزریق، صورت خود را با آب ولرم و شوینده خود، شستشو دهید. به هیچ عنوان به محلی مه تزریق انجام شده فشار وارد نکنید.

نمونه تزربق ژل لب، قبل و بعد

پس از تزریق ژل، چطور بخوابم؟

با توجه به اینکه بعد از تزریق نباید فشاری به صورت وارد شود، شاید شما هم بپرسید که چطور بخوابم؟ باید بگوییم که بعد از تزریق باید تا مدت کوتاهی نحوه خوابیدن خود را کمی تغییر دهید. نحوه خوابیدن و توصیه های مهم بعد از تزریق ژل:

 • به هیچ عنوان و تحت هیچ شرایطی روی صورت خود نخوابید.
 • به پهلو نخوابید.
 • بهترین حالت خوابیدن پس از تزریق ژل، به پشت و بصورت طاق باز است.
 • سر خود را کمی بالاتر قرار دهید، می توانید از 2 بالش هنگام خواب استفاده کنید.

لازم به ذکر است که تمام توصیه ها و نکات مربوط به مراقبت بعد از تزریق ژل را رعایت کنید زیرا بیشتر شدن میزان ماندگاری ژل به همین نکات وابسته است.

آیا ممکن است تزریق ژل به لب باعث حساسیت شود؟

بله، احتمال ایجاد حساسیت در اثر تزریق ژل لب ممکن است. این حساسیت احتمال دارد  از موادی که در ساخت ژل  استفاده می‌شود، مانند هیدروکسی‌پاتیت و یا اسید هیالورونیک، باشد. مهم ترین علائم حساسیت در ناحیه تزریق شامل:

 • تورم
 • قرمزری ناحیه تزریق
 • خارش
 • درد
 • زخم شدن نواحی تزریق

اگر  شما به هر نوع مواد حساسیت دارید و یا در گذشته  نسبت به مواد دیگری نیز دچار حساسیت شده‌اید، حتما قبل از تزریق ژل لب و در جلسه مشاوره به پزشک خود بگویید. 

همچنین، برخی موارد دیگر مانند: ابتلا به عفونت‌های پوستی یا باکتریایی، ویروسی نیز احتمال  ایجاد حساسیت در پاسخ به تزریق ژل را دارد. برای جلوگیری از این موارد و کاهش احتمال بروز حساسیت، بهتر است  به یک مطب یا کلینیک زیبایی مجهز مراجعه کنید و تزریق ژل توسط یک دکتر که علم روز را دارد و همچنین  تجربه لازم را در این زمینه را دارد، انجام گیرد.

انواع مدل های تزریق ژل لب

تزریق ژل لب را می‌توان در مدل‌های مختلفی انجام داد، البته شما باید بر اساس دیگر اجزای صورت خود مدل  لب را انتخاب نمایید. انتخاب مدل بستگی به سلیقه هر فرد دارد و پزشک بر اساس مشاوره‌ای که به شما می‌دهد و براساس حالت صورت و انتخاب نهایی شما تزریق را انجام می‌دهد. در ادامه مدل‌های رایج تزریق ژل لب را معرفی و بررسی می‌کنیم. شما نیز اگر قصد تزریق ژل لب را دارید می‌توانید برای مشاوره با ما در تماس باشید.

 • تزریق ژل لب مدل روسی
 • مدل قلوه ای
 • مدل غنچه ای
 • مدل قلبی
 • مدل عروسکی
 • مدل طبیعی یا نچرال
 • مدل گرد
 • مدل سه دکمه
 • مدل چاکدار

در ادامه این مطلب هر کدام از این مدل ها را بررسی می کنیم تا شما برای انتخاب مدل مناسب با دید باز و راحت تر تصمیم بگیرید. با ما همراه باشید تا در ادامه مزیت های هر کدام از این تکنیک ها را توضیح دهیم.

انواع مدل های تزریق ژل لب

 تزریق ژل لب مدل روسی

تکنیک تزریق ژل لب روسی، یکی از پرطرفدارترین مدل هاست که از مدل ها و عروسک های روسیه الهام گرفته شده است. در این مدل لب ها خیلی از حالت طبیعی خود خارج نمی شوند و بیشتر در حاشیه لب ها ژل تزریق می شود.

تزریق ژل لب مدل غنچه ای

در تکنیک تزریق ژل لب غنچه ای، لب پایین از لب بالا حجیم‌تر می شود و مدل زیبایی به چهره می دهد. در این تکنیک تزریقی پزشک سعی می‌کند، قسمت v شکل لب بالایی را تقویت کند و چهره فرد را عروسکی و جذاب کند. این تکنیک باعث می‌شود متقاضی تزریق ژل لب، جوان‌تر و زیباتر به نظر برسد.

ادامه مطلب  تزریق ژل چانه؛ چطور تزریق ژل چانه انجام می شود؟

تزریق ژل لب مدل قلوه ای

در تکنیک قلوه ای، تزریق ژل به تمام بخش های لب انجام می شود و لب ها یکنواخت حجیم و برجسته می شوند. در این مدل به علت ایجاد حالت برجسته لب، بهتر است افرادی که صورت گرد دارند از این مدل استفاده کنند. این مدل به لب ها حالت باد شده می دهد و باید با سایر اجزای صورت متناسب باشد.

تکنیک مدل قلبی با تزریق ژل 

در تکنیک مدل قلبی، تزریق به ناحیه V شکل لب بالا انجام می شود و همانطور که از نام این مدل پیداست، شکل لب ها، شبیه به قلب می شود. این تکنییک نیز طرفداران خاص خود را دارد.

تزریق ژل لب مدل عروسکی

درتکنیک مدل لب عروسکی، لب ها شبیه به عروسک ها و شخصیت های کارتونی می شوند که بیشتر افراد برای ایجاد حس جوانی از این مدل استفاده می کنند. در این تکنیک، لب پایین حجیم تر می شود و مقدار بیشتری ژل تزریق می گردد و  بخش V شکل لب بالا نیز تقویت می‌شود. یکی از مزیت های این مدل، پوشیده شدن لثه‌ها در هنگام خندیدن است.

تزریق ژل لب عروسکی

مدل طبیعی یا نچرال

در این تکنیک حالت چهره زیاد تغییر نمی کند و فقط لب ها حالت بهتر پیدا می کنند. این روش طرفدار زیادی دارد و افرادی که دوست دارند از تزریق ژل استفاده کنند ولی نمی خواهند حالت لب از فرم طبیعی خود خارج شود، این مدل که کلاسیک و طبیعی است، مناسب می باشد.

مدل چاکدار

در این تکنیک، تزریق به وسط لب پایین صورت می‌گیرد تا حالتی بوجود بیاید که در آن دو طرف لب پایین برجسته و وسط آن دارای شکاف باشد. این تکنیک طرفداران خاص خود را دارد و با ترکیب برخی از تکنیک ها نیز استفاده می شود.

تزریق ژل لب مدل 3 دکمه

در این تکنیک، بخش میانی (V شکل) لب بالا و دو قسمت کناری آن بیشتر از نقاط دیگر لب حجم داده می‌شود. در این روش چون در سه ناحیه از لب تزریق انجام می گردد و حجیم میشود، مدل سه دکمه ای می گویند و یکی از مدل‌های پر طرف‌دار تزریق ژل لب است.

تزریق ژل لب مدل گرد

در این روش، به لب بالایی افزایش حجم بیشتری داده می شود و لب ها تقریباً گرد به نظر میرسند و از حالت کشیده و طبیعی، گرد ترند. البته این مدل به همه صورت ها نمی آید و باید براساس دیگر اجزا صورت تصمیم بگیرید که چه مدلی استفاده کنید.

کدام برند ژل برای تزریق به لب بهتر است؟

ژل های موجود در بازار ایران که بر پایه هیالورونیک اسید ساخته شده اند، عملکرد خوبی دارند. اما تولید کارخانجات و کشورهای متفاوتی هستند و شرکت‌های مختلفی آنها را تولید می‌کنند. برندهای مختلف، غلظت و کیفیت متفاوتی دارند و در ماندگاری اثر ژل موثر می باشند.

 اما کدام برند برای تزریق به لب بهتر است؟

در ادامه برترین برندهای موجود را معرفی و بررسی می کنیم تا زمان انتخاب برای تزریق بتوانید بهتر تصمیم بگیرید. با ما همراه باشید.

1-  ژل ژوویدرم (Juvederm)

ژوویدرم یکی از معروف ترین برند های ژل است که محصولات مختلفی از پرکننده‌های پوستی با پایه اسید هیالورونیک تولید می کند. این محصولات شامل :

Juvederm Voluma XC: این محصول برای افزایش حجم زیر پوست است و بیشتر برای تزریق ژل گونه استفاده می شود.

Juvederm XC و Juvederm Vollure XC: کاربرد این محصول برای ترمیم و جوانسازی پوست است، مانند: ازبین‌بردن چین‌وچروک‌ها و خطوط اطراف دهان و بینی (خط لبخند) 

Juvederm Ultra XC و Juvederm Volbella XC: این محصول به‌عنوان حجم دهنده‌های لب استفاده می شود.

لازم به ذکر است در تمامی محصولات ژوویدرم که در نام خود عبارت XC نوشته شده است، دارای یک ماده بی‌حس‌کننده مانند لیدوکائین نیز برای کاهش درد حین تزریق، هستند.

2: ژل رستیلن (Restylane)

ژل رستیلن نیز بر پایه اسید هیالورونیکی است و گروهی از پرکننده‌های را شامل می‌شود:

رستیلن:

از این محصول برای ازبین‌بردن چین‌وچروک‌های صورت استفاده می شود. البته برای  حجم دادن به لب نیز می توان از آن استفاده کرد.لازم به ذکر است که نوع Restylane-L دارای لیدوکائین است و در زمان تزریق باعث بی حسی و کاهش درد می شود.

Restylane Lyft:

از این مدل برای افزایش حجم گونه و ازبین‌بردن چین‌وچروک‌ها استفاده می شود. اولین و تنها نوعی از ژل‌های گروه اسید هیالورونیک است که توسط سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) برای اصلاح نقص حجم در بخش پشتی دست مورد تایید می باشد.

Restylane Silk یا رستیلن ابریشم:

این محصول برای حجم دادن به لب‌ها و ازبین‌بردن چروک‌های اطراف دهان مناسب است و مورداستفاده قرار می‌گیرد.

Restylane Refyne و Restylane Defyne:

از این محصول برای ترمیم خط خنده استفاده می شود.از  Refine برای خطوط و چروک‌های خفیف تا متوسط و Defyne برای خطوط متوسط تا شدید استفاده می‌شود.

3- ژل پرفکتا

ژل لب پرفکتا  ایمن و استاندارد است. پرفکتا محصولی است که در زمینه آب‌رسانی به پوست، کاهش چین‌وچروک‌ها و افزایش حجم کاربرد دارد. این ژل نیز بر پایه اسید هیالورونیک ساخته شده است درست مانند دیگر ژل‌های پرکاربرد امروزی. البته در ساخت این ژل، اسید هیالورنیک‌های با منشأ حیوانی وجود ندارند. پرفکتا ساخت کشور فرانسه است و ماندگاری این ژل حدود ۱۸ ماه بوده درحالی‌که اکثر برندهای دیگر تا حدود ۶ ماه ماندگاری دارند. عوارض جانبی این محصول نیز مانند دیگر محصولات کم و موقتی است. 

4- ژل بلترو (Belotero)

بلترو در دو نوع Balance یا متعادل و نوع Basic  تولید می شوند. از این ژل برای بزرگ‌تر کردن لب‌ها و در ترمیم چین‌وچروک‌های اطراف دهان مانند خط لبخند استفاده می شود. بلترو انواع دیگری مانند Intrnse و Volume نیز دارد که از آن برای رفع خطوط و چین‌وچروک‌های شدید تر استفاده می شود.

5- ژل نیوویا (Neauvia)

ژل نیوویا ساخت ایتالیا است و مدل اینتنس لیپس در ایران مورداستفاده فرار می‌گیرد. از این ژل نیز برای افزایش حجم لب‌ها و شکل‌دادن به لب استفاده می شود. این ژل نیز مانند دیگر موارد گفته‌شده، حاوی اسید هیالورونیک و مناسب برای تزریق است.

6- ژل آلاینا

ژل آلاینا  در کشور آلمان تولید می‌شودو مناسب برای تزریق به لب است، بر پایه اسید هیالورونیک تولید می‌شود و ماندگاری بین 8 تا 12 ماه را دارد. نتایج استفاده از این ژل طبیعی بوده و چهره شما را مصنوعی جلوه نمی‌دهد.

ژل (نام برند)میزان ماندگاری ژل
ژوویدرم ولوما (uvederm Voluma)حدود 24 ماه، البته با کمک روش ها و ترمیم تا 36 ماه ماندگاری آن را افزایش داد.
ژوویدرم اولترا و اولترا پلاس (Juvederm Ultra and Ultra Plus)حدود ۱۲ ماه. ماندگاری این ژل را با استفاده از روش‌های ترمیمی ۶ تا ۹ ماه قابل افزایش است.
ژوویدرم ولار (Juvederm Vollure)تقریبا ۱۲ تا ۱۸ ماه
ژوویدرم ولبلا (Juvederm Volbella)تقریبا حدود 12 ماه
رستیلن دیفاین، ریفاین و لیفت (Restylane Defyne, Refyne, and Lyft)حدود ۱۲ ماه. با کمک ترمیم ماندگاری آن ۶ تا ۹ ماه افزایش می‌یابد.
رستیلن سیلک (Restylane Silk)تقریبا ۶ تا ۱۰ ماه
رستیلن L (Restylane-L)حدود 5 تا 7 ماه
ژل پرفکتاتقریبا 18 ماه
ژل بلترو (Belotero)حدود 8 تا 12 ماه
ژل نیوویا (Neauvia)حدود 8 تا 12 ماه
ژل آلایناتقریبا 8 تا 12 ماه

تزریق ژل به لب چه مزیتی دارد؟

تزریق ژل یکی از عمل های زیبایی پر طرفدار است. اما مزیت های این روش عبارتند از:

 • کم خطر بودن
 • عوارض کم 
 • نداشتن دوره نقاهت
 • ماندگاری قابل قبول
 • کم بودن احتمال آلرژی

عوارض تزریق ژل لب

تزریق ژل لب اگر توسط یک پزشک با تجربه و متخصص انجام شود و این تزریق به طور صحیح و اصولی باشد عوارض جانبی زیاد و بلند مدت نخواهد و در بسیاری از موارد بدون هیچگونه عارضه جانبی انجام می‌شود .

بعد از تزریق انتظار کمی ورم و کبودی را باید داشته باشید که بعد از گذشت مدتی و بدون هیچ کاری برطرف خواهد شد. اما عوارض جانبی رایج حاصل است تزریق ژل به لب شامل موارد زیر است:

 • قرمز شدن لب
 • تورم و کبودی (به دلیل آسیب جزئی بافت ها)
 • خشکی لب
 • گلوله شدن ژل
 • شکننده شدن پوست لب
 • درد (البته کم)
 • خارش محل تزریق
 • ایجاد توده کوچک (دانه)

البته این علائم معمولاً بعد از گذشت حدود دو هفته تا یک ماه پس از تزریق برطرف می‌شوند و احتیاج به کار خاصی نیست. در ادامه چند مورد از عوارض شایع را بررسی می کنیم و راهای پیشگیری را بیان می نماییم، با ما همراه باشید.

کبودی بعد از تزریق ژل لب

کبودی بعد از تزریق ژل لب روند طبیعی بدن می باشد، البته میزان کبود شدن در افراد مختلف متفاوت است و بستگی به ژنتیک بدن هر فرد دارد به جز ژنتیک مواردی مانند سیگار کشیدن استفاده از قلیان مصرف داروهایی مانند آسپرین قبل از تزریق میزان کبودی را افزایش می‌دهند. البته جای هیچ نگرانی نیست زیرا این کبودی‌ها به طور معمول بعد از گذشت یک هفته بهبود پیدا می‌کنند در بدترین حالت ممکن است تا ۱۰ روز روند بهبودی آن طول بکشد.

خشکی لب پس از تزریق ژل به لب

یکی دیگر از عوارض تزریق فیلر لب که چندان رایج هم نیست، خشکی لب بعد از تزریق ژل است. در ظاهر خشکی لب مسئله جدی به نظر نمی رسد ولی افراد درگیر را دچار حس ناخوشایندی و آزار دهنده‌ای می‌کند.

عوارض تزریق ژل لب

آیا خشکی لب بعد از تزریق ژل، درمان دارد؟

به هر دلیلی که بعد از تزریق ژل به لب خشکی لب به وجود آمد نگران نباشید، راه حل‌های ساده‌ای برای رفع و درمان آن وجود دارد این راه حل‌ها عبارتند از: 

ادامه مطلب  تکنیک تزریق ژل لب مدل روسی

1- استفاده مداوم از یک پماد ضخیم مثل aquaphor آکوافور یا وازلین Vaseline یکی از راه حل های رفع خشکی لب است که توصیه می‌شود و علاوه بر مرطوب نگه داشتن لب‌های شما، مانع از دستکاری لب‌هایتان می‌شود.

2- استفاده از بالم لب که شامل مواد مرطوب کننده باشد، راه حل بعد است. شی باتر و ویتامین E مواد مفید برای لب هستند. همچنین روغن‌های لب متنوعی موجود هستند که به لب‌ها برق خاصی می‌دهند و علاوه بر زیبا جلوه دادن لب، مانع خشکی لب بعد از تزریق ژل می‌شوند.

ورم لب ها پس از تزریق ژل

تورم، سوزش و قرمز شدن نواحی‌ای که سوزن به لب‌ها تزریق شده، کاملا طبیعی است. تورم در این شرایط طبیعی است، اما  برای هر فرد مقدار بروز آن کمی تفاوت دارد.البته باید در نظر داشته باشیم که لب‌ها یکی ازحساس‌ترین نواحی صورت ما محسوب می‌شوند و متورم شدن آن یک امر طبیعی می‌باشد.

گلوله گلوله شدن ژل تزریق شده به لب

 بدون شک عدم انتخاب پزشک باتجربه و ماهر علت اصلی گلوله شدن ژل لب بعد از تزریق است، که با تزریق بیش از اندازه ژل منجر به گلوله شدن لب بعد از تزریق می‌شود. گلوله شدن لب یا به اصطلاح صفت شدن لب، یکی از پیامدهای رایج در تزریق نامناسب است. اما گلوله شدگی لب‌هایتان ادامه داشت و برطرف نشد، حتما به پزشک متخصص مراجعه کنید.

البته اگر تزریق ژل توسط یک فرد غیر پزشک و بی‌تجربه انجام شود ممکن است عوارض جدی نیز برای شما داشته باشد. برای نمونه اگر تزریق ژل به عروق خونی انجام شود ممکن است عوارضی مانند زخم عفونت داشته باشد همچنین ممکن است باعث اختلال در بینایی نکروز پوستی شود اگر از لوازم غیر استریل در هنگام تزریق استفاده گردد احتمال ایجاد عفونت نیز به همراه خواهد داشت. به همین دلیل است که انتخاب یک متخصص خوب و با تجربه برای تزریق ژل لب اهمیت بالایی دارد.

ماندگاری ژل لب

ماندگاری اثر تغییرات حاصل از تزریق ژل‌های اسید هیالورونیکی، معمولا بین ۱۲ تا ۱۸ ماه است. اما در ژل لب، حدود ۶ ماه تا ۹ ماه آثار آن‌ها باقی می ماند. البته بعد از گذشت  این مدت برای حفظ حجم و ظاهر لب‌ها باید مجدداً تزریق صورت بگیرد. البته یک سری راهکارها برای بیشتر شدن ماندگاری اثر ژل وجود دارد، مانند: نحوه صحیح خوابیدن پس از تزریق ژل، رعایت نکات مهم که بعد از تزریق پزشک به شما می گوید.

نمونه تزریق ژل لب و گونه

ژل لب بهتر است یا تزریق چربی؟

البته تزریق ژل لب نسبت سایر روش‌ها بهتر است به خصوص تزریق چربی، اما چرا؟!  دلیل بهتر بودن تزریق ژل به لب به نسبت چربی عبارت است از:

 • تورم و عوارض کمتر 
 • اقتصادی‌تر بودن نسبت به تزریق چربی و روش‌های دیگر.
 • اثرگذاری سریع و دیدن نتیجه پس از تزریق
 • موقتی بودن نتیجه؛ در صورت نارضایتی امکان تغییر و اصلاح وجود دارد.
 • امکان کنترل حجم لب‌ها.

برای اطلاعات بیشتر مقاله ” تزریق ژل به لب بهتر است یا چربی” را بخوانید.

تزریق ژل لب برای مردان

برای از بین‌ بردن چین‌وچروک‌های اطراف لب یا شکل‌دادن به لب‌ها می توانیم از تزریق ژل برای مردان نیز استفاده کنیم. تزریق  ژل‌های اسید هیالورونیکی در مردان نیز یک روش کاربردی، ایمن و کم عوارض است. می‌توان از آن برای بهبود خط لبخند، چین‌وچروک‌های کوچک اطراف دهان و لب‌ها و همچنین شکل‌دادن به چانه استفاده کرد. آقایان نیز می‌توانند در صورت تمایل در مورد چگونگی تزریق ژل در لب‌هایشان جلسه مشاوره با دکتر تزریق ژل داشته باشند.

بوسیدن بعد از تزریق ژل لب

یکی از سوالات پر تکرار در مورد ژل لب این است که:

آیا بعد از تزریق ژل لب می توان لب گرفت؟

آیا بوسیدن پس از تزریق ژل لب امکان پذیر است؟

البته برای بوسه پس از تزریق ژل لب نباید زیاد منتظر بود و 24 ساعت زمان کافی است، البته با رعایت نکات مهم زیرا چندین بار سوزن در لب شما فرو رفته است، ممکن است کمی بوسیدن عزیزانتان دردناک باشد. لازم به ذکر است که هنگام بوسیدن نباید فشار به لب ها وارد کنید و بسیار با ملایمت رفتار نمایید.

 • بوسیدن معمولی مثل بوسه به پیشانی و یا بوسه به گونه های کودک، بعد از مدت کوتاهی که از تزریق گذشت مانعی ندارد.
 • در ساعات اولیه پس از تزریق محل ورود سوزن در لب ها ممکن است زخم باشد، پس مراقب باشید.
 • بوسه های عمیق بعد از 2 تا 3 روز بعد از تزریق بلامانع است.
 • در لحظات اولیه بعد از تزریق لب ها متورم هستند و بوسیدن کمی ناخوشایند است.
 • حداقل ۱ تا ۲ روز صبر کنید تا ژل لبتان کاملا ساکن شود و با بافت لب‌های شما به خوبی ادغام شود.

هزینه و قیمت تزریق ژل لب چقدر است؟

قیمت تزریق ژل لب بسته به برند ژل مورد استفاده، متفاوت است اما به‌طور میانگین برای مقدار تزریق یک سی‌سی ژل به لب، از حدود سه میلیون تومان شروع میشود و تا پنج میلیون و پانصد هزار تومان باید هزینه کرد.

 البته این قیمت مربوط به سال 1402 است و باتوجه‌به نوسانات قیمت داروها، هزینه موارد مصرفی مثل سرنگ‌ها و غیره، این قیمت تقریبی بوده  و بهتر است قبل از مراجعه از قیمت روز مطلع شوید. برای دریافت قیمت با شماره 0763170 تماس بگیرید و یا فرم مشاوره را تکمیل کنید.

برند ژل لبقیمت تزریق یک سی سی ژل لب
ژل ژوویدرم (Juvederm)حدود 7 تا 9 میلیون تومان
ژل الانسهحدود 8 تا 10 میلیون تومان
ژل الیاکسینحدود 7 تا 8 میلیون تومان
ژل بلترو (Belotero)حدود 7.5 تا 8 میلیون تومان
پرفکتاحدود 3.5 تا 4.5 میلیون تومان
ژل نیوویا (Neauvia)حدود 5.5 تا 6.5 میلیون تومان
ژل آلایناحدود 2و5 تا 3 میلیون تومان
ژل تئوسیال (Teosyal)حدود 3.5 تا 4.5 میلیون نومان
ژل ریانحدود 1.5 تا 2 میلیون تومان

آدرس مطب زیبایی دکتر محمدرضا جیحانی:

بندرعباس، میدان 9 دی، ساختمان مسلم، طبقه دوم

آدرس مطب زیبایی دکتر جیحانی

سوالات متداول در تزریق ژل لب

آیا تزریق ژل لب درد دارد؟

تزریق ژل به لب درد زیادی ندارد و اکثر ژل ها حاوی لیدوکائین هستند و باعث بی حسی و کاهش درد می شود. البته می توانبد قبل از تزریق از بی حسی موضعی استفاده کنید.

ورم بعد از تزریق ژل لب چند روز طول می‌کشد؟

معمولا ورم بعد از تزریق ژل لب بعد از 3-4 روز تا نهایتا 2 هفته از بین می رود. البته مدت زمان بهبود به مقدار ژل تزریق شده و واکنش بدن فرد بستگی دارد. معمولا بعد از گذشت چند روز ورم لب ها کمتر شده و فرم اصلی لب ها شکل می گیرد. برای از بین بردن تورم در لب ها نباید کار خاصی  انجام دهید و فقط از فشار آوردن و دستکاری کردن لب ها بعد از تزریق خودداری کنید. در مواردی برای زودتر برطرف شدن ورم می توانید از کمپرس آب یخ ( به هیچ وجه از آب گرم استفاده نکنید) هم استفاده کنید، البته بدون فشردن به لب.

چه مقدار ژل برای تزریق به لب کافی است؟

مقدار تزریق ژل به لب ها بستگی به مدل انتخابی، حالت لب ها و … دارد که در زمان مشاوره پزشک به شما اطلاع می دهد. این مقدار از یک سی سی تا حدود سه سی سی متغیر است.

آیا تزریق ژل لب خطر دارد؟

خیر، این روش زیبایی یکی از ایمن ترین و بی خطر ترین روش هاست. البته اگر تزریق را دکتر متخصص و از مواد و ژل استاندارد استفاده شود.

آیا می توان ژل تزریق شده به لب را تخلیه کرد؟

ژل تزریق شده را می توان با آنزیم تخلیه کرد. البته اگر از ظاهر راضی نیستید می توانید به پزشک مراجعه و آن را ترمیم نمایید. البته ژل ها بعد از گذشت حدود 12 ماه اثرشان از بین می رود و با کمی صبر احتیاج به تخلیه نیست.

آیا می توان ژل تزریق شده را در خانه از بین برد؟

خیر، روش خانگی برای تخلیه و از بین بردن اثر ژل وجود ندارد.

حالت گلوله گلوله شدن ژل لب خطر دارد؟

احتمال اینکه ژل لب حالت گلوله‌گلوله شود، وجود دارد  و در این حالت نقاط گرد مانندی روی لب‌ها ظاهر می شود که در روزهای اول یعنی تا حدود 10 روز این امر عادی است و بعد از بین می رود. اما اگر بعد از دو هفته این حالت ادامه پیدا کرد بهتر است حتماً به پزشک خود مراجعه کنید، زیرا در صورت عدم درمان می‌تواند عوارض جدی‌ای به همراه داشته باشد.

بهترین دکتر تزریق ژل لب در بندرعباس کیست؟

برای اینکه تزریق ژل لب بی نقص، خوب و طبیعی داشته باشید باید به مطب تزریق ژل که توسط دکتر با تجربه و مهارت بالا انجام می شود، مراجعه کنید. مطب دکتر جیحانی در بندرعباس، بهترین مرکز تزریق ژل است.

دکترمحمدرضا جیحانیمشاهده نوشته ها

Avatar for دکترمحمدرضا جیحانی

دکترمحمدرضاجیحانی؛ از سال1395 بصورت تخصصی کارهای زیبایی را شروع کرد و در سال 1397 مدیریت کلینیک زیبایی پرمون در بندرعباس رابه عهده گرفت و در سال 1400 کلینیک پوست، مو، زیبایی رونیکا تهران را تاسیس کرد. دکتر محمد رضا جیحانی با تجربه و تخصص در زیبایی

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *