تزریق ژل

در حوزه زیبایی و جوانسازی، برای رفع موقت چین و چروک ها و جوانسازی پوست، یکی از روش های پرطرفدار، تزریق ژل است. اما، ماندگاری تزریق ژل یکی از دغدغه های افرادی است که می خواهند این تزریق را انجام دهند.

به همین دلیل تصمیم گرفتیم مقاله ای در مورد راهکارهای مناسب جهت افزایش ماندگاری تزریق ژل و آشنایی بیشتر با این روش جوانسازی، بنویسیم با ما در سایت دکتر محمدرضا جیحانی همراه باشید.

در این مقاله می خوانید: پنهان

تزریق ژل چند روز ماندگاری دارد؟

یکی از بهترین و محبوب ترین روش ها برای رفع چین و چروک های صورت، افتادگی پوست، شادابی و جوانی، تزریق ژل است. تزریق ژل کاربردهای مختلفی دارد و برای تزریق به لب، چانه، گونه و بینی استفاده می شود. بطور مثال در تزریق ژل لب می توان از تکنیک ها و انواع مدل های تزریق ژل لب استفاده کرد. اما این روش دائمی نیست، ماندگاری ژل بین 6 تا 18ماه است. اگر می خواهید اثر آن را بیشتر کنید، باید یک سری نکات را رعایت کنید و دربازه زمانی معین، نسبت به ترمیم و تزریق مجدد، اقدام کنید.

چرا اثر تزریق ژل از بین می رود؟

ژل های تزریقی مدت زمان زیادی دوام ندارند و کم کم اثرشان از بین می رود، دلیل آن هم به علت این است که ژل ها از ماده ای بنام هیالورونیک اسید ساخته شده اند و این ماده در بدن ما هم وجود دارد و توسط آنزیم های موجود جذب بدن شده و از بین می روند.

ادامه مطلب  تزریق ژل گونه؛ مراحل و مزایای آن

چه عواملی در ماندگاری ژل موثر است؟

نتیجه گرفتن از تزریق ژل، مانند هر نوع عملیات درمانی و پزشکی، معمولا بیشتر از هر چیز به شرایط جسمانی هر فرد بستگی دارد.عوامل دیگری هم در ماندگاری ژل موثر است که عبارتند از:

  • شرایط جسمانی ومتابولیسم فرد
  • نوع و برندژل تزریقی
  • ناحیه تزریق
  • مقدار ژل تزریق شده

زمان تزریق ژل و برای نتیجه بهتر و اطلاعات بیشتر هر کدام از موارد اثرگذار در ماندگاری را بررسی و توضیح کامل می دهیم.

شرایط جسمانی و متابولیسم فرد و ماندگاری ژل

مقدار و سرعت جذب ژل و تجزیه آن، به متابولسیم بدن فرد بستگی دارد. در واقع متابولیسم بدن هر فرد میزان ماندگاری ژل را مشخص می کند. متابولیسم هر فرد با دیگری برابر نیست، بنابراین شما نباید انتظار داشته باشید ماندگاری تزریق شما با فرد دیگر، برابر باشد.

نوع برند ژل و ماندگاری آن

انواع برند ژل برای تزریق وجود دارد و هر کدام از برندها، ماندگاری متفاوتی دارند. هر کدام از برندهای معتبر زمان ماندگاری متفاوتی نیز دارند که در جدول زیر ماندگاری هر کدام از برندها را می آوریم.

[TS_Advanced_Tables id=”4″

ناحیه تزریق و ماندگاری ژل

یکی دیگر از عواملی که در ماندگاری ژل تاثیر دارد، ناحیه تزریق است. آنزیم های طبیعی بدن ما، در نقاط مختلف صورت وجود دارد که باعث جذب و تجزیه ژل می شوند. به همین دلیل، ماندگاری تزریق ژل در هر قسمت مثل، گونه، لب، اطراف چشم، اطراف دهان و چانه متفاوت است.

مقدار ژل تزریقی و ماندگاری آن

هر چقدر مقدار ژل تزریق شده بیشتر باشد، زمان بیشتری هم برای جذب آن نیاز است و ماندگاری آن هم بیشتر می شود. بنابراین میزان ژل تزریقی، یکی دیگر از عوامل ماندگاری است.

بعد از تزریق ژل، چقدر طول می کشد تا اثر کند؟

تزریق ژل، عوارض کم از قبیل؛ تورم، قرمزشدن ناحیه تزریق، کبودی دارد، این عوارض موقتی هستند و معمولا بعد از حدود 3 تا 5 روز کامل از بین می روند.بعد از تزریق نتیجه آن تقریبا مشخص است و درصورت پیدا شدن هر کدام از عوارض، بعد از گذشت 3 تا 5 روز، نشانه های عوارض از بین می رود و تاثیر تزریق کامل قابل مشاهده است.

ادامه مطلب  تزریق ژل و بوتاکس در بندرعباس

چطور ماندگاری تزریق ژل را افزایش دهیم؟

با انجام یک سری از مراقبت های مهم، می توان ماندگاری تزریق ژل را بیشتر کرد. البته بعد از تزریق ژل در مطب دکتر محمدرضا جیحانی، پزشک و مشاوران کلینیک، تمام نکات مهم جهت افزایش میزان ماندگاری را آموزش می دهند.

مشاوره بادکترمحمدرضاجیحانی

برای افزایش ماندگاری و پیشگیری از عوارض تزریق ژل، به نکات زیر توجه کنید:

  • داشتن تغذیه مناسب
  • مصرف ویتامین
  • مراقبت پوست
  • محافظت از پوست در برابر نور خورشید

در ادامه هر کدام از نکات را توضیح کامل تر می دهیم تا با رعایت این نکات، ژل تزریق شده ماندگاری بیشتری داشته باشد، با ما همراه باشید.

افزایش ماندگاری تزریق ژل با داشتن تغذیه سالم

داشتن رژیم غذایی ناسالم، مثل خوردن زیاد فست فود، غذاهای صنعتی و نیمه آماده، باعث تجزیه سریع تر، ژل می شوند.رژیم غذایی سالم باعث شادابی و زیبایی پوست می شود. مواد غذایی ناسالم مثل شکر، کلاژن و آلاستین را ازبین می برند و باعث ایجاد چین و چروک می شود.

مصرف ویتامین و افزایش ماندگاری ژل

ویتامین ها، برای داشتن پوست سالم و شاداب لازم هستند. مصرف غذاهایی که حاوی ویتامین های ضروری برای پوست مثل زینک و یا خوردن قرص مولتی ویتامین در زمان تزریق ژل، به ماندگاری بیشتر کمک می کند.

مراقبت از پوست

مراقبت از پوست، مرطوب نگهداشتن آن، نتیجه درمان های پوستی را افزایش می دهد. یکی از عوامل مهم در مراقبت و حفظ سلامتی پوست، نوشیدن به اندازه آب درطول روز است. وجود آب کافی باعث می شود ژل تزریق شده، میزان مناسب آب درون خود داشته باشد و دیرتر جذب شود و درنتیجه، ماندگاری بیشتری داشته باشد.

محافظت در برابر نور خورشید و افزایش ماندگاری ژل

بیشترین آسیب پوست در اثر نور خورشید و اشعه فرابنفش است، اشعه فرابنفش پوست را خشک می کند و می سوزاند و محافظت پوست بعد از درمان در برابر آنها به ماندگاری بیشتر کمک می کند. پوشش صورت و دور نگهداشتن محل تزریق از نور مستقیم، استفاده از کرم های ضدآفتاب، می تواند ماندگاری ژل را بیشتر کند.

ماندگاری ژل در نقاط مختلف بدن

یکی از عوامل ماندگاری، ناحیه تزریق ژل می باشد، هم از نظر ژنتیکی فرد و هم ناحیه ای که تزریق انجام گرفته است. برای اینکه بهتر متوجه این موضوع شوید، ماندگاری ژل در هر ناحیه را بررسی می کنیم.

ادامه مطلب  تزریق ژل به لب بهتر است یا تزریق چربی؟

ماندگاری تزریق ژل لب

ماندگاری تزریق ژل گونه

ماندگاری تزریق ژل چانه

ماندگاری تزریق ژل خط اخم

آیا می توان ژل تزریق شده را خارج کرد؟

ژل تزریق شده به صورت، موقتی است و بعد از گذشت چند ماه جذب و پوست به حالت اولیه برمی گردد. اما اگر از تزریق ژل خود ناراضی باشید یا مشکل ساز برایتان شده است، می توانید با تزریق ماده ای با نام هیالورونید، آن را کامل تخلیه کنید. البته اگر ژل دائمی تزریق کرده باشید با این روش قابل تخلیه نیست و باید با عمل جراحی این کار را انجام دهید.

چرا مطب دکتر جیحانی بهترین انتخاب برای تزریق ژل در تهران است؟

برای ماندگاری بیشتر ژل تزریق شده، علاوه بر برند ژل مصرفی، مهارت پزشک تزریق ژل نیز از اهمیت زیادی برخوردار است. مطب دکترمحمدرضا جیحانی در تهران، از بهترین و معتبرترین کلینیک های زیبایی در تهران است که باروش های اصولی، مطمئن و با مهارت پزشک و تیم با تجربه خود و با فضای بزرگ و زیبا، امکانات به روز، زیبایی را به شما هدیه می دهد.

برای رزرو وقت یامشاوره بامادرتماس باشید.

تلفن تمای:02126457800 واتس آپ: 09193756757

کلام پایانی وتوصیه های مهم

در این مقاله، با عوامل و روش های افزایش ماندگاری ژل آشنا شدیم.چند ماه بعد از تزریق، ژل تزریق شده آرام آرام شروع به تجزیه شدن می کند و حجم آن کم می گردد که این امر طبیعی است و می توانید نسبت به ترمیم آن اقدام کنید.

برند ژل تزریقی، مهارت پزشک تزریق کننده ژل از اهمیت زیادی برخوردار است.

چطور ماندگاری تزریق ژل را افزایش دهیم؟

با انجام یک سری از مراقبت های مهم، می توان ماندگاری تزریق ژل را بیشتر کرد. مثل :
داشتن تغذیه مناسب
مصرف ویتامین
مراقبت پوست
محافظت از پوست در برابر نور خورشید

چه عواملی در ماندگاری تزریق ژل موثر است؟

نتیجه گرفتن از تزریق ژل، مانند هر نوع عملیات درمانی و پزشکی، معمولا بیشتر از هر چیز به شرایط جسمانی هر فرد بستگی دارد.عوامل دیگری هم در ماندگاری ژل موثر است که عبارتند از:
شرایط جسمانی ومتابولیسم فرد
نوع و برندژل تزریقی
ناحیه تزریق
مقدار ژل تزریق شده

دکترمحمدرضا جیحانیمشاهده نوشته ها

Avatar for دکترمحمدرضا جیحانی

دکترمحمدرضاجیحانی؛ از سال1395 بصورت تخصصی کارهای زیبایی را شروع کرد و در سال 1397 مدیریت کلینیک زیبایی پرمون در بندرعباس رابه عهده گرفت و در سال 1400 کلینیک پوست، مو، زیبایی رونیکا تهران را تاسیس کرد. دکتر محمد رضا جیحانی با تجربه و تخصص در زیبایی

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *