تا به حال روبروی آینه به خودتان لبخند زده اید؟ آیا از لبخند خود لذت می برید یا از چین و چروک هایی که روی صورت شما در اثر لبخند ایجاد می شوند، ناراحت می شوید؟ خط خنده دقیقا همان چیزی است که پس از لبخند زدن روی صورت شما ایجاد می شود. یکی از بهترین روش ها برای حذف خط لبخند، تزریق بوتاکس خط خنده است. در ادامه این مقاله قصد داریم در مورد هر آن چیزی که باید در مورد تزریق بوتاکس خط خنده بدانید، صحبت کنیم. 

خط خنده چیست و چرا به وجود می آید؟ 

با افزایش سن باید شاهد بروز چین و چروک های مختلف در بخش هایی از پوست و صورت باشیم. خط خنده نیز می تواند به دلیل افزایش سن در افراد به وجود بیاید و مشابه با چین و چروک های صورت است. این خط معمولا در اطراف لب ایجاد می شود. به طوری که وقتی لبخند می زنید، به راحتی این خط را مشاهده می کنید. اگرچه شاید خط خنده و لبخند، برای شما ناراحت کننده باشد، اما روش های مختلفی وجود دارند که با کمک آن ها می توانید از شر آن راحت شوید.

دلایل زیادی به غیر از افزایش سن وجود دارند که می توانند باعث به وجود آمدن خط خنده شوند. کاهش کلاژن پوست، خشک شدن پوست، سیگار کشیدن، آسیب خورشید و … از جمله عواملی اند که احتمال بروز خط خنده را افزایش می دهند.

تزریق بوتاکس خط خنده؛ بهترین روش برای حذف خط خنده 

خط لبخند، می تواند در اثر قرار گرفتن در معرض عوامل محیطی مانند آفتاب و آلودگی هوا و یا در اثر روند پیری پوست به وجود بیاید. این خطوط در واقع همان چین و چروک های عمیقی اند که می توانند در اطراف لب ها و یا کنار چشم ها دیده شوند. 

تزریق بوتاکس خط خنده

تزریق بوتاکس یکی از بهترین روش ها برای رفع خط خنده است. در این روش که یک روش ایمن نیز به شما می رود، بوتاکس در عضله اطراف دهان تزریق می شود و عضله ضعیف خواهد شد. به همین خاطر، بوتاکس باعث بی حس شدن عضله نیز می شود. برای تزریق بوتاکس خط خنده، متخصص زیبایی یا پوست، از یک سوزن بسیار کوچک استفاده می کند و بوتاکس با کیفیت را به زیر پوست شما تزریق خواهد کرد.

ادامه مطلب  نکات مهم در ورزش کردن و نماز خواند بعد از بوتاکس

مراحل تزریق بوتاکس خط خنده

تزریق بوتاکس، تزریقی کاملا ساده است که حدودا ۱۰ دقیقه زمان میبرد. مراحل تزریق بوتاکس خطوط لبخند در مطب دکتر جیحانی به شرح زیر است:

 • بعد از حضور در وقت تعیین شده در مطب دکتر جیحانی، ابتدا فرم و مدارک پزشکی و رضایتنامه را پر می کنید
 • از آنجایی که بوتاکس به صورت شما تزریق خواهد شد، میتوانید لباس های خود را به تن داشته باشید اما به دلایل بهداشتی، ممکن است روپوشی به شما داده شود تا آنرا از روی لباس های خود بپوشید.
 • پزشک صورت شما را پاک کرده و هرگونه آرایشی را نیز تمیز میکند. همچنین، کرم بی حسی موضعی یا یخ نیز بروی ناحیه اعمال میشود.
 • پزشک بوتاکس را از طریق یک سوزن بسیار نازک،‌ مستقیما به عضلات اطراف دهان شما تزریق می کند. حین تزریق احتمالا احساس گزگز، سوزش و خارش خفیفی خواهید داشت.
 • پزشک دستورالعمل‌های مراقبتی بعد از تزریق را به شما شرح میدهد و در عین حال میتوانید هر سوالی که دارید از او بپرسید.


شما با رعایت مواردی که دکتر گوشزد می کند، ماندگاری نتیجه بوتاکس خود را بیشتر می کنید.

روند بهبودی بوتاکس خط خنده

روند بهبودی در این روش درمان رفع خط خنده، کاملا سریع است و نتیجه آن خیلی سریع مشخص می گردد. شما از تزریق بوتاکس برای خطوط لبخند میتوانید انتظار داشته باشید که:

 • بلافاصله اکثر فعالیت های عادی و روزمره خود را از سر بگیرید
 • و خودتان به تنهایی به منزل برگردید یا حتی سر کار خود برگردید.
 • نتایج ابتدایی را درعرض ۳ الی ۶ روز و نتایج نهایی را با گذشت ‍۱۴ روز پس از تزریق مشاهده خواهید کرد.
 • نتایج حاصل از این تزریق دائمی نیستند و برای تداوم نتایج شما باید هر ۳ الی ۶ ماه یکبار، تزریق بوتاکس را تکرار کنید.
 • ممکن است احساس گزگز یا خارش خفیفی داشته باشید که تمامی آنها طی چند روز برطرف خواهد شد.


بوتاکس خط خنده برای چه کسانی مناسب است؟ 

تزریق بوتاکس یکی از بهترین روش ها برای حذف خط خنده است. به همین خاطر، تمامی افرادی که دارای خط خنده هستند و دوست دارند که این خط را از روی صورت خودشان محو کنند، می توانند از بوتاکس خط خنده استفاده کنند. البته در این میان، افرادی که به تزریق بوتاکس حساس اند، انتخاب خوبی برای تزریق بوتاکس نخواهند بود. ولی در بقیه موارد، همه افراد می توانند از بوتاکس خط خنده برای رفع چین و چروک های دور لب های خودشان استفاده کنند.

البته توجه داشته باشید افراد با شرایط زیر از تزریق بوتاکس برای رفع خط خند خودداری کنند:

 • خانم هایی که دوران بارداری را می گذرانند
 • بانوانی که در دوران شیردهی هستند
 • افرادی که مبتلا به اختلال عصبی هستند
 • افرادی که داروهای رقیق کننده خون مصرف می کنند
 • افرادی که حساسیت به بوتاکس دارند

اقدامات قبل از تزریق بوتاکس رفع خط لبخند

قبل از تزریق بوتاکس باید آمادگی لازم داشته باشید، برای نتیجه بهتر حاصل از تزریق بوتاکس بهتر است موارد زیر را رعایت کنید:

 • از مصرف داروهای رقیق کننده از یک هفته قبل از تزریق خود داری کنید. مانند آسپیرین، ژلوفن و نوافن
 • از چند روز قبل از تزریق، استعمال سیگار و دخانیات، مصرف نوشیدنی های الکلی یا کافئین را به حداقل برسانید
 • توصیه می شود روز تزریق، صورت تا حد امکان تمیز باشد و از آرایش کردن خودداری کنید
 • حتما با پزشک در خصوص سوابق پزشکی، داروهای مصرفی یا بارداری صحبت کنید
 • توصیه می شود هر گونه داروی مصرفی به پزشک اطلاع داده شود
ادامه مطلب  نحوه صحیح خوابیدن بعد از تزریق بوتاکس

مراقبت پس از تزریق کردن بوتاکس برای رفع خط خنده 

پس از تزریق بوتاکس خط خنده، نیازی نیست که کارهای بسیار سختی را انجام دهید. چرا که تزریق بوتاکس جزء کم عارضه ترین روش هاست و عمدتا نیازی به مراقبت های پیچیده بعد از تزریق بوتاکس خط خنده نیست. با این حال، بهتر است که در مورد مراقبت پس از تزریق بوتاکس خط خنده به نکات زیر توجه داشته باشید. 

 • بعد از تزریق بوتاکس خط خنده، می توانید فعالیت های معمولی خودتان را انجام دهید. به طور مثال، می توانید به خانه بروید و شروع به پختن غذا کنید یا به سر کار بروید. 
 • بهتر است که حداقل به اندازه 4 ساعت پس از تزریق بوتاکس، روی صورت خودتان فشاری وارد نکنید و یا روی آن دراز نکشید. 
 • اگر عادت به ورزش کردن دارید، حداقل به مدت 24 ساعت پس از تزریق بوتاکس صبر کنید. 
 • گزگز خفیف روی پوست در اثر تزریق بوتاکس، طبیعی است و معمولا پس از چند روز فروکش می کند.
 • حداقل تا ۴ ساعت بعد از تزریق، از خوابیدن بروی صورت و لمس ناحیه خودداری کنید.
 • تا ۲۴ ساعت بعد از تزریق، از مصرف مشروبات الکلی و سیگار خودداری کنید.
 • تا 24 ساعت بعد از تزریق، از مصرف شکر و نمک خودداری کنید.
 • از قرار گرفتن در معرض مستقیم نور خورشید خودداری کنید.
 • تا ۲۴ ساعت از ورزش کردن یا سایر فعالیت های سنگین، پرهیز کنید.
 • تا 24 ساعت بعد از تزریق، از مالش و ماساژ ناحیه درمان خودداری کنید.

ماندگاری بوتاکس خط خنده، چند ماه است؟

شما می توانید پس از گذشت 3 تا 6 روز از تزریق بوتاکس، شاهد کاهش خط خنده خودتان باشید. اما باید بدانید که نتایج حاصل شده از تزریق بوتاکس خط خنده، احتمالا به مدت 3 تا 6 ماه ماندگاری خواهند داشت و شما مجددا باید کار تزریق بوتاکس را انجام دهید. البته ماندگاری بوتاکس خط خنده بستگی به عوامل مختلفی دارد و در افراد مختلف، متفاوت است.

تزریق بوتاکس به خط خنده

آیا تزریق بوتاکس به خط خنده، درد دارد؟ 

یکی از سوالات رایج در مورد تزریق بوتاکس خط خنده در میان مراجعان، درد ناشی از تزریق است. واقعیت این است که تزریق بوتاکس خط خنده اگر به صورت اصولی انجام شود، هیچ دردی را به همراه ندارد و نیازی به نگرانی در این مورد نیست.

تزریق بوتاکس به خط خنده چه عوارضی دارد؟

تزریق بوتاکس در واقع یک روش ایمن و بی خطر است که عوارض جانبی بسیار محدودی دارد. در موارد بسیار محدودی، افراد به بوتاکس حساسیت نشان می دهند. این افراد احتمالا شاهد علائم تنگی نفس پس از تزریق هستند که باید فورا با یک پزشک مشورت کنند. اما افراد دیگر می توانند عوارض جانبی بسیار محدودی را که در ادامه به آن ها اشاره می کنیم، تجربه کنند که موقت هستند و به زودی از بین خواهند رفت. 

 • قرمزی پوست 
 • تورم و کبودی 
 • درد در ناحیه دهان
 • سردرد 
 • ایجاد تفاوت های گفتاری به صورت جزئی

تزریق بوتاکس به خط خنده یا تزریق ژل؟ کدام بهتر است؟

وظیفه ی بوتاکس محدود کردن حرکت عضلات است. عضلات فعال صورت، هنگام حالات مختلف چهره تغییر وضعیت داده و منقبض می شوند. با کمک بوتاکس حرکت این عضلات کم و محدود می شود و نتیجه آن جلوگیری از ایجاد خطوط و چین و چین و چروک های پوستی است. به همین دلیل بوتاکس راهکاری درمانی عالی برای از بین بردن چین و چروک ها و خطوط پیشانی، اخم و خنده است.

ادامه مطلب  آرایش کردن بعد از بوتاکس

اما ژل یا فیلرها، پر کننده هستند و اثری کاملا متفاوت با بوتاکس دارند و اگر خط لبخند شما عمیق است استفاده از ژل توصیه می شود ولی در چین و چروک های سطحی، بوتاکس بهتر از ژل می باشد.

قیمت بوتاکس خط خنده چقدر است؟

در تعیین هزینه بوتاکس،چندین عامل موثر است، اصلی ترین این عوامل عبارتند از:

 • مارک بوتاکس مورد استفاده
 • مقدار بوتاکس استفاده شده
 • دستمزد پزشک

برای دستیابی به بهترین نتیجه، این تزریق را باید هر ۳ الی ۶ ماه یکبار تکرار کنید. حق الزحمه پزشک را نیز باید جزوی از هزینه ی کلی درمان بدانید. از آنجایی که تزریق بوتاکس نوعی عمل زیبایی است، هزینه های آن تحت پوشش بیمه قرار نمیگیرد.

انتخاب بهترین پزشک و محل برای تزریق بوتاکس خط خنده

تزریق بوتاکس در تهران، یکی از بهترین روش ها برای حذف خط خنده و چین و چروک های صورت است. چون بسیاری از مردم متقاضی تزریق بوتاکس هستند، برخی از افراد غیرپزشک اقدام به ارائه خدمات تزریق بوتاکس در تهران می کنند. اما واقعیت این است که اگر تزریق بوتاکس نزد افراد غیرمتخصص و غیرپزشک انجام شود، می تواند عوارض بسیار بدی را به همراه داشته باشد. به همین خاطر، بسیار مهم است که در مورد انتخاب بهترین محل و پزشک برای تزریق بوتاکس خط خنده تحقیق کنید. بهترین مطب تزریق بوتاکس در تهران، باید دارای پزشکان مجرب و متخصص باشد و بهداشت را نیز رعایت کند تا احتمال عفونت پس از تزریق کاهش پیدا کند. مطب دکتر جیحانی، به شما این امکان را می دهد تا با خیالی راحت مراحل تزریق بوتاکس در تهران را انجام دهید.

برای رفع خطوط لبخند، به تزریق چند واحد بوتاکس نیاز دارم؟

خطوط لبخند یا خط خنده، که می توان آنها را با تزریق بوتاکس از بین برد این خطوط که در پی سال ها لبخند زدن در اطراف و گوشه ی دهان ایجاد شده اند، اما اکثر مردم دوست دارند آنها را ناپدید کنند. برای اینکار پزشک معمولا این خطوط را با تزریق ۵ الی ۱۰ واحد بوتاکس در هر سمت دهان، از بین می برد.

بهترین درمان رفع خط خنده کدام است؟

یکی از ارزانترین و بهترین روش ها برای از بین بردن چین و چروک ها، تزریق بوتاکس است. برای رفع اثر خط خنده نیز بوتاکس یکی از روش های غیر تهاجمی و سرپایی است که شادابی و جوانی را به شما هدیه می دهد.

بعد از تزریق بوتاکس به خط خنده، می توان صورت را آرایش کرد؟

بعد از گذشت 48 ساعت از تزریق می توانید با خیال راحت از لوازم آرایشی خود استفاده کنید.

تزریق بوتاکس خط لبخند، بی خطر است؟

اگر در مطب پزشک و یا کلینیک زیبایی تحت نظر پزشک زیبایی باشد، کاملا ایمن و بی خطر است. البته عوارض جانبی کمی مثل تورم، کبودی کم دارد که بعد از 2 روز رفع می شود.

دکترمحمدرضا جیحانیمشاهده نوشته ها

Avatar for دکترمحمدرضا جیحانی

دکترمحمدرضاجیحانی؛ از سال1395 بصورت تخصصی کارهای زیبایی را شروع کرد و در سال 1397 مدیریت کلینیک زیبایی پرمون در بندرعباس رابه عهده گرفت و در سال 1400 کلینیک پوست، مو، زیبایی رونیکا تهران را تاسیس کرد. دکتر محمد رضا جیحانی با تجربه و تخصص در زیبایی

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *