تزریق چربی به دست

زمانی که صحبت از جوانسازی پوست و از بین بردن چین و چروک‌ها می‌شود توجه ما به سمت صورت معطوف خواهد شد. واقعیت اینجا است که تاثیراتی مانند افزایش سن و دیگر عوامل تاثیرگذار بر روی پوست تنها محدود به صورت نمی‌شوند و همه قسمت‌های بدن را درگیر خواهد کرد؛ بنابراین لازم است که از روش‌های جوانسازی و مراقبت پوستی برای همه قسمت‌های بدن خود استفاده کنید. 

از مهم‌ترین قسمت‌هایی که تحت تاثیر چنین عواملی قرار می‌گیرد پوست دست است. افزایش سن معمولاً باعث ایجاد یک سری لکه‌های قهوه‌ای بر روی پوست دست می‌شود، به علاوه شل شدن و افتادگی پوست هم یکی دیگر از اثرات پیری است که خود را بر روی دست‌ها نشان می‌دهد. امروزه از تزریق چربی به دست برای حل چنین مشکلاتی استفاده می‌ کنند.

در این مقاله می خواهیم صفر تا صد موارد مربوط به تزریق چربی به دست را از اقای دکتر محمدرضا جیحانی بشنویم، با ما همراه باشید.

مشاوره، رزرو نوبت
در این مقاله می خوانید: پنهان

تزریق چربی چیست؟

یکی از بهترین روش‌های جوانسازی برای از بین بردن چین و چروک‌های خیلی عمیق یا برطرف کردن افتادگی‌های شدید مورد استفاده قرار می‌گیرد تزریق چربی است، در این روش به جای استفاده از فیلر، ژل یا هر نوع ماده خارجی از چربی‌های خود بدن برای جوان‌تر شدن پوست استفاده می‌شود. تزریق چربی معمولاً حساسیتی در افراد ایجاد نمی‌کند و نتایج کاملاً طبیعی برای بیمار به وجود می آورد. این چربی‌ها از ناحیه شکم، پهلو و ران برداشته می‌شود و برای استخراج آنها از روش‌هایی مانند لیپوساکشن و لیپوماتیک استفاده می کنند. 

چربی‌هایی که از بدن خارج می‌شوند به طور مستقیم قابل تزریق به دست و یا صورت نیستند، بلکه با استفاده از دستگاه‌های خاص به نام سانتریفیوژ باید فراوری شوند به این معنا است که خون، آب و هر نوع ناخالصی را باید از آن جدا شود و به سلول‌هایی تبدیل شوند که می‌توانند به راحتی با استفاده از سوزن‌های بسیار باریک (کانولا) تزریق شوند، انجام این کار باعث حجم دادن به قسمت‌های مختلف و از بین بردن چین و چروک‌های صورت و یا دست می شود.

علت تزریق چربی به دست چیست؟

بحث جوانسازی تنها مرتبط با چهره و پوست آن نیست، یک نوع دیگر از جوانسازی وجود دارد که مرتبط با دست است. به مرور زمان پوست دست ممکن است دچار چروک‌های زیادی شود و از زیبایی ظاهری دست بکاهد. برای اینکه این چروک‌ها رفع شوند و پوست دست شاداب و صاف باشد نیاز است که یک نوع پرکننده به دست تزریق شود.

تزریق چربی به دست

برای این کار می‌توانید از پر کننده‌هایی مانند ژل، فیلر و چربی استفاده کنید. تزریق چربی به دست یکی از بهترین روش‌های جوانسازی پوست دست است در اصل پوست دست به علت کاهش میزان چربی و نازک شدن پوست دچار تغییراتی می‌شود و تزریق چربی باعث می‌شود تا میزان چربی در زیر پوست دست به حد تعادل برسد و چین و چروک‌های دست از بین برود.

کاربردهای تزریق چربی به دست

تزریق چربی به دست ها هم کاربرد درمانی دارد و هم زیبایی، در واقع تزریق چربی یک تکنیک و روش زیبایی است که چربی‌ از نواحی خاصی از بدن مثل شکم یا ران ها و باسن که انباشته شده است، برداشته می شود و بعد از فرایند خالص سازی به نواحی دیگر بدن برای رفع مشکل ظاهری، تزریق می شود.

ادامه مطلب  تزریق چربی به صورت

به تازگی محققان آلمانی برای برطرف نمودن علائم آرتریت در انگشتان دست، از تزریق چربی به انگشتان دست استفاده کرده اند. آرتریت روماتوئید؛ بیماری است که باعث ایجاد التهاب در مفاصل، به خصوص مفاصل مچ دست و انگشتان دست می‌شود و به غضروف ها آسیب وارد می کند. این بیماری باعث ساییده شدن غضروف ها و درد در این نواحی می گردد.

راه های درمان این بیماری استفاده از دارو یا عمل جراحی است، اما یک مطالعه نشان داده است که تزریق چربی بدن خود بیمار علاوه بر کاهش درد، می‌تواند عملکرد دست‌های مبتلا به آرتروز را به میزان قابل توجهی بهبود بخشد. بعد از برداشت چربی از بدن بیمار و مراحل فرآوری آن، چربی خالص با استفاده از مانیتورهای اشعه ایکس برای تأیید رسیدن سرنگ، به مفاصل انگشت بیمار تزریق می‌شود.

دست‌هایی که دچار آرتروز با شند با تزریق چربی بهبود پیدا می کنند. ‎‌‌‌‌‌استخراج چربی و سپس تزریق به مفصل های انگشتان دست برای بیماران مبتلا به آرتریت، می‌تواند باعث بهبود عملکرد دست‌ها شده و درد را تسکین دهد.

مراحل تزریق چربی به دست در 3 گام

مراحل کلی تزریق چربی به دست و روش‌هایی که برای این کار استفاده می‌شود با تزریق چربی به صورت و قسمت‌های بدن متفاوت نیست. از مراحل کلی برای تزریق چربی به پوست دست می‌توان به مراحل زیر اشاره کرد.

گام اول: شرکت در جلسات مشاوره

یکی از اولین و مهم‌ترین مرحله برای انجام هر عمل زیبایی انتخاب کلینیک مناسب است، خصوصا درمورد تزریق چربی معتبر بودن و ماهر بودن کلینیک و پزشک تاثیر بسیار زیادی در نتیجه به دست آمده خواهد داشت، در صورت تزریق چربی در مکان های غیر مجاز و یا توسط فرد غیر پزشک یا بی تجربه احتمال گلوله شدن چربی تزریق شده و یا نرسیدن به نتیجه دلخواه خواهد بود و به همین دلیل سعی کنید که از این مرحله به راحتی نگذرید و زمان کافی را برای آن اختصاص دهید. 

در جلسات مشاوره شما می‌توانید اطلاعات خوبی را درباره پزشک، کلینیک و امکاناتی که در اختیار شما قرار می‌دهند به دست آورید علاوه بر آن می‌توانید انتظارات خود را با پزشک درمیان بگذارید. به طور کلی در جلسه مشاوره پزشک سلامت عمومی شما را بررسی می‌کند و تشخیص می‌دهد که آیا کاندید مناسبی برای تزریق چربی به دست هستید یا خیر؟

 علاوه بر آن در صورت نیاز آزمایش‌هایی را برای شما تجویز می‌کنند که باید آنها را انجام دهید و پس از مشخص شدن نتایج این آزمایش‌ها مشکل شما را بررسی می‌کنند و میزان چربی مورد نیاز برای تزریق دستتان مشخص می شود، همچنین پزشک یک سری توصیه‌ها را به شما ارائه می‌دهد که حتماً باید قبل از مراجعه برای تزریق چربی آنها را رعایت کنید.

گام دوم: برداشت و فراوری چربی‌ها از بدن

پزشک شما با کمک خودتان یک ناحیه را برای استخراج چربی مشخص کرده و آنجا را بی‌حس می‌کند، سپس یک برش کوچک در آن ناحیه ایجاد می‌کند و از یک روش استریل سازی استفاده کرده، سپس از یک مکنده برای استخراج استفاده می کند. بعد از اینکه چربی از بدن شما خارج شد باید عملیات فرآوری انجام شود تا بتوان آن را به دست‌ها تزریق کرد. 

نواحی برداشت چربی برای تزریق چربی به بدن

برای این کار چربی‌های استخراج شده در سانتریفیوژ قرار می‌گیرند و تمام ناخالصی‌ها از آن جدا می‌شود. اندازه سلول‌های نهایی بسته به اینکه از روش نانو فت برای تزریق چربی استفاده می‌شود و یا میکروفت متفاوت خواهد بود. به دلیل اینکه مقدار چربی مورد نیاز برای احیای پوست دست‌ها زیاد نیست می‌توانید از روش نانو فت برای بهبود این ناحیه استفاده کنید.

مراحل تزریق چربی

گام سوم: تزریق چربی

در نهایت زمانی که سلول‌های چربی به صورت قابل تزریق در آمدند ازسوزن‌های بسیار ظریفی برای تزریق استفاده می‌کنند. همچنین در همه مراحل برداشت و تزریق چربی از بی‌حس کننده‌های موضعی برای کاهش درد استفاده می‌شود و در هیچ مرحله‌ای از این عمل شما دردی را احساس نخواهید کرد برای اینکه چربی‌ها به طور یکنواخت در دست‌های شما پخش شود ممکن است که در چند ناحیه تزریق انجام شود و یا اینکه پزشک از ماساژ‌های مخصوص برای کمک به پخش‌های بهتر چربی تزریق شده استفاده کند. بسته به نیاز شما ممکن است از کمپرس سرد برای کاهش درد ناشی از تزریق و برطرف شدن اثرات بی‌حسی و ورم استفاده شود.

ادامه مطلب  برای تزریق چربی، چند جلسه مورد نیاز است؟

انواع روش‌های جوانسازی دست

هنگامی که پوست دست فرد خیلی نازک شده باشد و رگ‌های آن بیرون زده و یا پوست آن تیره شده و چروکیده شده باشد از روش جوانسازی برای دست‌ها استفاده می‌شود. شما می‌توانید برای جوانسازی دست‌ها از روش‌های مختلفی استفاده کنید.

تزریق پی آر پی

اینکار با گرفتن خون فرد و جدا کردن پلاکت‌ها و مایعی که ترشح می‌شود و باعث رشد سلول‌های کلاژن ساز می‌شود. این روش برای جوانسازی دست‌ها و صورت بسیار کاربردی است.

تزریق مزو ژل

مزوژل‌ها همان ترکیباتی هستند که هیالورونیک اسیدها دارند و باعث بهبود وضعیت و کیفیت پوست می‌شوند. از مزوژل‌ها به فاصله‌های مختلف 2 الی 3  بار می‌توان استفاده کرد.

تزریق فیلر یا ژل

برای بهبود و پر شدن ضایعات پشت دست‌ها می‌توان از فیلرها و یا ژل‌های مخصوص استفاده کرد. تزریق ژل یا فیلر حدود یک سال ماندگاری دارد و بعد از آن مجدد آن را باید تمدید کرد.

کربوکسی تراپی

یکی دیگر از روش‌هایی که برای جوانسازی پوست دست می‌توان استفاده کرد کربوکسی تراپی است، از این روش می‌توان در فاصله زمانی یک ماه طی ۴ الی ۶ جلسه استفاده کنید.

استفاده از لیزر

یکی دیگر از ‌های جوانسازی برای دست‌ها استفاده کردن از لیزرهای مختلف است. با توجه به شدت ضایعات پوستی و وخامت وضعیت پوستی بیمار ممکن است از روش‌های ترکیبی استفاده شود که نتیجه مطلوب‌تری را به دست بیاورند.

کاربردهای گوناگون تزریق چربی در جوانسازی اندام های مختلف بدن

تزریق چربی کاربردهای گوناگونی در جوانسازی، حجم دهی صورت و برخی از اندام‌های بدن را دارد از این کاربردها می توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • تزریق چربی به مچ پا
 • تزریق چربی به دست
 • تزریق چربی به مچ دست
 •  تزریق چربی به گونه
 • تزریق چربی به سینه
 • تزریق چربی به باسن
 • تزریق چربی به صورت

به دلیل اینکه چربی تزریق شده از بدن خود فرد برداشته می‌شود به نسبت روش‌های دیگر مانند تزریق ژل و یا تزریق بوتاکس ماندگاری بیشتری دارد و حتی تا سال‌ها می‌توان نتایج مطلوب حاصل از تزریق چربی را مشاهده کرد.

تزریق چربی

اقدامات قبل از تزریق چربی

رعایت یکسری نکات و انجام آنها تاثیر بسیاری در رضایت بخش بودن نتیجه و بالا بردن میزان ماندگاری اثر تزریق چربی در این روش دارد.

1- برای انجام روش تزریق چربی از بهترین کلینیک زیبایی استفاده کنید و به این ترتیب رضایت بخش بودن نتیجه را تا حد زیادی تضمین کنید.

2- به طور شفاف تمام انتظارات خود را با پزشک تان در میان بگذارید.

3- در صورت استفاده از آسپرین و دیگر داروهای رقیق کننده خون حتماً مصرف آنها را دو هفته قبل از انجام این روش جوانسازی قطع کنید.

4- از مصرف سیگار و نوشیدنی‌های الکل‌دار پرهیز کنید زیرا مصرف آنها موجب کاهش میزان اکسیژن خون شده و سیستم ایمنی را ضعیف می‌کند.

5- به سوالات پزشک در رابطه با مصرف دارو، حساسیت‌ها و بیماری‌هایی که به آنها مبتلا هستید پاسخ صحیح بدهید.

6- اگر پزشک آزمایشاتی را به منظور آگاهی از وضعیت سلامتتان برای شما تجویز کرد حتماً آنها را انجام دهید.

مزایا و عوارض تزریق چربی به پشت دست

استفاده از این روش زیبایی مانند هر عمل دیگری یک سری مزیت و عوارض در بر دارد و ما در ادامه به بررسی این موارد می پردازیم.

6 مزیت تزریق چربی به دست

 • با تزریق چربی نازک شدگی و چروک پوست دست‌ها کیفیت بالایی می‌کند.
 • حجم دست‌ها بهبود پیدا می کند.
 • دست‌هایی که رگ‌های آنها بیرون زده است و تحلیل رفته‌اند بهتر می‌شوند.
 • از نظر زیبایی در شرایط بسیار مطلوبی قرار می‌گیرند.
 • این روش بدون جراحی و بی‌خطر است.می‌توان چربی برداشت شده را برای استفاده مجدد در موارد بعدی فریز کرد و نگه داشت.
ادامه مطلب  تزریق ژل به لب بهتر است یا تزریق چربی؟

3 مورد از عوارض تزریق چربی به دست

هر کدام از روش‌های درمانی و عمل زیبایی ممکن است عوارضی داشته باشد، البته اگر تحت نظر پزشک متخصص و با تجربه ای باشید خطرات احتمالی کاهش می‌یابد.

 • خونریزی از محل تزریق
 • کبودی و تورم
 • حساسیت در محل تزریق و قرمزی

هزینه تزریق چربی به دست

هزینه تزریق چربی به دست بستگی به میزان نیاز چربی برای اطلاح شکل ظاهری دست ها دارد. به جز میزان چربی، پزشکی که این عمل را انجام می دهد و کلینیک زیبایی که مراجعه می کنید، از عوامل تعیین قیمت تزریق چربی به پشت دست هستند. در کلینیک زیبایی دکتر جیحانی برای انجام این کار، نرخی بین 8 تا ۱۵ میلیون تومان تعیین شده است. البته پیشنهاد می‌کنیم قبل از انتخاب کلینیک، کیفیت خدمات آن مکان را بررسی و سپس قیمت اعلام شده را هم مقایسه نمایید. به این ترتیب در دام جاهای ارزان‌قیمت و بی‌تجربه نخواهید افتاد و در ضمن هزینه زیادی هم به شما تحمیل نخواهد شد.

جهت دریافت هزینه دقیق چربی و رزرو نوبت مشاوره با ما در ارتباط باشید.

تزریق چربی به دست در بندرعباس

برای انجام عمل زیبایی با تزریق چربی، احتیاج به بیهوشی نیست و شما می توانید با خیالی آسوده به مطب دکتر محمد رضا جیحانی در بندرعباس مراجعه و کارهای زیبایی خود را انجام دهید. تزریق چربی نیاز به تجربه و تخصص دارد تا به آنچه که از این عمل زیبایی انتظار دارید، برسید با کم ترین عوارض ممکن. کلینیک زیبایی پرمون در بندرعباس با مدریت دکتر جیحانی از ابتدای تاسیس تا امروز تمامی خدمات تزریق چربی را بصورت تخصصی انجام می دهد.

برای رزرو نوبت با شماره 0763170 تماس بگیرید و یا فرم درخواست نوبت را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

آدرس مطب دکتر جیحانی: بندرعباس میدان 9 دی

کلام پایانی در تزریق چربی دست

تزریق چربی به دست نه تنها مشکلات پوست دست را رفع می‌کند بلکه به کمتر نمایان بودن استخوان و تاندون های بیرون زده دست کمک می کند، در این روش از چربی‌های خالص شدن حاصل از بدن مراجعه کننده استفاده می‌کنند تا خیال مراجعه کنندگان از عدم بروز حساسیت آسوده باشد. برای تزریق و برداشت هیچگونه بیهوشی عمومی نیاز نیست و افراد از عوارض و خطرات بیهوشی در امان هستند.

در کلینیک رونیکا با هدف افزایش زیبایی شما کلیه خدمات با مدیریت دکتر محمدرضا جیهانی انجام می شود. جهت دریافت مشاوره رایگان و رزرو نوبت می توانید شنبه تا پنجشنبه به صورت حضوری و یا از طریق شماره تلفن‌های زیر اقدام کنید.

 آدرس

تهران، اندرزگو، نبش احمدی

شماره تماس: 021226457800

سوالات متداول

چرا دست نیاز به تزریق چربی دارد؟

در اثر بالا رفتن سن پوست دست چربی خود را از دست می دهد و نازک می شود و باعث می گردد استخوان ها دست بیرون زده شوند و زیبایی دست ها را تحت تاثیر قرار می دهند. همچنین نازک شدن پوست دست، باعث بوجود آمدن لک روی آن می شود و رگ ها نیز بطور کامل مشخص می شوند.
برای زیبایی دست ها می توان چربی به پشت دست تزریق کرد تا شادابی و جوانی به دست ها برگردد و حالت استخوانی و لک ها ناپدید شوند.

برای عمل تزریق چربی به دست چقدر زمان لازم است؟

زمان مورد نیاز برای برداشت و فراوری چربی و بعد تزریق به دست، حدود یک ساعت است.

آیا تزریق چربی به دست درد دارد؟

برای این عمل زیبایی از بی حسی موضعی استفاده می کنند و بیمار در زمان عمل درد زیادی حس نمی کند. بعد از اتمام اثر بی حسی ممکن است کمی احساس درد داشته باشید که بعد از مدتی رفع می شود.

آیا بعد از تزریق چربی به دست ها، می توان از کرم مرطوب کننده و مواد آرایشی بهداشتی استفاده کرد؟

بهتر است با بهبود تمام عوارض ناشی از تزریق از مواد آرایشی استفاده نکرد، اما باید با پزشک خود مشورت نمایید.

از چه شوینده ای پس از تزریق چربی به دست می توانم استفاده کنم؟

بهتر است از پزشک خود مشورت بگیرید ولی بهتر است از شوینده هایی که برای پوست حساس هستند استفاه کنید.

منبع : https://consumer.healthday.com/

دکترمحمدرضا جیحانیمشاهده نوشته ها

Avatar for دکترمحمدرضا جیحانی

دکترمحمدرضاجیحانی؛ از سال1395 بصورت تخصصی کارهای زیبایی را شروع کرد و در سال 1397 مدیریت کلینیک زیبایی پرمون در بندرعباس رابه عهده گرفت و در سال 1400 کلینیک پوست، مو، زیبایی رونیکا تهران را تاسیس کرد. دکتر محمد رضا جیحانی با تجربه و تخصص در زیبایی

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *