تزریق چربی به صورت

هر چقدر که سن بالاتر میرود میزان تولید کلاژن و الاستین پوست در بدن کاهش می یابد به همین دلیل پوست خاصیت کشسانی و الاستیسیته خود را از دست می دهد این امر باعث شده تا چین و چروک های پوستی به وجود بیاید. روش های زیادی برای جوانسازی پوست صورت وجود دارد تزریق چربی به صورت یکی از روش های کم تهاجمی و رایج است که می تواند به افرادی که به دنبال شادابی و جوانسازی پوست صورتشان هستند کمک کند.

تزریق چربی به صورت یک روش جوانسازی بسیار عالی و امن برای حجم دهی به صورت، کانتورینگ صورت است که برای همه سنین مناسب است. در این روش زیبایی، چربی از بدن فرد برداشت می شود و بعد از پالایش و خالص سازی به ناحیه مورد نظر مثل صورت برای حجم دهی و زیبایی تزریق می گردد.

مشاوره، رزرو نوبت

تزریق چربی چیست؟

یکی از روش هایی که می تواند روند پیری را به تاخیر بیندازد تزریق چربی است، در این روش از نواحی مختلف مانند ران، پهلو و شکم که چربی زیادی دارند استفاده می کنند و به ناحیه هایی مانند صورت، دست ها، سینه و باسن تزریق می کنند. تزریق چربی یک روشی ایمن می باشد که ماندگاری بالایی به همراه دارد؛ اگر شما هم به دنبال راه حلی ماندگار برای رفع و جلوگیری از تاثیرات بالا رفتن سن هستید تزریق چربی صورت می تواند به شما کمک کند.

نواحی برداشت چربی برای تزریق چربی به بدن

 در این روش ۵۰ تا ۷۰ درصد سلول های چربی در طی روند تزریق زنده می مانند به این معنا است که نتیجه ای دائمی به همراه دارد، نتایج تزریق چربی بعد از ۶ ماه کمتر می شود و شما می توانید مجددا تزریق را انجام دهید، در تزریق چربی دوران نقاهت بسیار کوتاه است با کمترین میزان تهاجم انجام می شود.

تزریق چربی به صورت

شما می توانید از روش های مختلف برای جوانسازی صورت و ناحیه های مختلف بدنتان استفاده کنید، تزریق چربی به افزایش حجم صورت کمک می کند تا چهره جوانتر به نظر برسد گاهی اوقات به دلیل کاهش حجم صورت چین و چروک هایی در بخش های گوناگون مانند خط خنده به وجود می آید در این راستا تزریق چربی می تواند یک راه حل مفید باشد.

تزریق چربی به صورت

 تزریق چربی اثرات ناشی از افزایش سن و پیری را خنثی می کند برای انجام تزریق حتماً به یک پزشک متخصص و یا جراح پلاستیک مراجعه کنید متخصص با بررسی موارد موجود در سابقه پزشکی شما تعیین می کند که کدام روش جوانسازی برای شما مناسب است و شما را از عوارض انجام این تکنیک زیبایی آگاه می کند؛ علاوه بر آن نگرانی های احتمالی را رفع می کند و درباره تغییرات بعد از انجام این تکنیک توضیحات لازم را ارائه می دهد.

ادامه مطلب  تزریق چربی و کاربردهای آن

تزریق چربی به صورت برای چه کسانی مناسب است؟

جوانسازی صورت با استفاده از تزریق چربی گزینه ای عالی برای بیمارانی است که قصد دارند حجم ناحیه خاصی را در صورت خود افزایش دهند و یا حجم از دست رفته را بازگردانند، تزریق چربی به منظور جوانتر شدن ظاهر باعث افزایش حجم و بهبودی کانتور می شود؛ کسانی که این تکنیک زیبایی را انجام می دهند شرایط زیر را دارند و کاندیدای مناسبی هستند.

1- افرادی که می خواهند اثرات بالا رفتن سن مانند شل شدن و افتادگی پوست شان برطرف شود

2- خط خنده عمیقی دارند

3- به دنبال جوانسازی پوست خود هستند

4- از گودی زیر چشم رنج می برند

5-کسانی که می خواهند نواحی خاصی از صورتشان مانند گونه، چانه یا لب هایشان حجیم شود

6- کسانی که از لحاظ بدنی در سلامت کامل باشند

7- افرادی که سیگار و دخانیات مصرف نکنند

مراحل تزریق چربی به صورت در3گام

تزریق چربی از اوایل قرن نوزدهم رواج پیدا کرده است این تکنیک روندی است که با استفاده از چربی های فرد با هدف رفع چین و چروک، تورفتگی ها و ناهنجاری های پوستی انجام می شود. دلایل مختلفی برای انجام تزریق چربی وجود دارد که می توان به تو رفتگی گونه ها، خطوط عمقی از بینی تا کناره های لب، خطوط مابین پلک تحتانی و گونه ها و کاهش چربی از استخوان گونه اشاره کرد؛ تزریق چربی به صورت از شایع ترین روش های مورد استفاده در حجم دهی لب ها می باشد ازاین روش در رفع ایراداتی مانند لیپوساکشن نامناسب و یا آسیب های مختلف استفاده می کنند.

1- استخراج چربی

استخراج چربی در بیشتر موارد از نواحی مانند شکم، ران و یا پهلو گرفته می شود، برای استخراج این چربی ها برشی به اندازه ۳ تا ۵ میلی متر ایجاد می کنند تا چربی به دست آید اصطلاحا به این روش لیپوساکشن می گویند.

2- آماده سازی چربی

با استفاده از سانتریفیوژ چربی مورد نظر تصفیه و شستشو می شود و بافت چربی مایع و خالص آماده تزریق خواهد شد، باید حتماً توجه کنید که خالص نبودن چربی می تواند بر روی نتیجه نهایی تزریق تاثیر بگذارد.

3- انجام تزریق

چربی استخراج شده بعد از طی کردن مراحل مورد نیاز به نواحی مورد نظر در صورت تزریق خواهد شد، چربی به طور یکنواخت و به میزان دقیق تزریق می شود تا توسط بافت سالم احاطه گردد در این شرایط اطمینان حاصل می شود که بافت چربی تزریق شده مواد مغذی و اکسیژن مورد نیازش را دریافت می کند. زمان تزریق چربی با توجه به وسعت ناحیه درمان حدود یک ساعت طول می کشد و ناحیه مورد نظر قبل از انجام تزریق بی حس می شود.

مراحل تزریق چربی

مزایا و معایب تزریق چربی به صورت

تزریق چربی مانند هر پروسه زیبایی مزایا و معایبی دارد اما مزایای آن به دلیل سازگاری با بدن فرد بیشتر از معایبش است.

ادامه مطلب  ماندگاری تزریق چربی؛ 0 تا 100 اطلاعات مورد نیاز

7مزیت تزریق چربی به صورت

1–  بهبود بافت پوست

در سنین بالا به دلیل کاهش تولید کلاژن پوست صورت خشک می شود و چین و چروک هایی ایجاد می کند که با تزریق چربی می توان به بهبود، نرمی و لطافت پوست کمک کرد و ظاهری زیبا را در چهره به وجود آورد.

2- رفع زخم ها و فرورفتگی های ناشی از جوش و آکنه

به دلیل بروز جوش ها و آکنه ها ممکن است پوست صورت خیلی از افراد شادابی لازم را نداشته باشد و جای فرورفتگی آنها باعث کم شدن اعتماد به نفس و زیبایی چهره آنها شود یکی از اصلی ترین مزایای تزریق چربی به صورت برطرف شدن زخم ها و فرورفتگی ها می باشد.

3- ماندگاری بالا

چربی مورد نظر برای تزریق به پوست از نقاط مختلف بدن خود بیمار استخراج می شود وبه دلیل سازگاری آن با پوست صورت ماندگاری بالایی دارد.

4- عدم نیاز به تکرار تزریق چربی به صورت

یکی دیگر از مزایای تزریق چربی به صورت انجام شدن آن در یک جلسه است، چربی ها به خوبی جذب پوست صورت می شوند و نیازی به ترمیم و دوباره انجام دادن این روش نیست.

5-  عدم نیاز به ماده خارجی

همانطور که گفتیم چربی مورد نظر برای تزریق به پوست از نقاط مختلف بدن خود فرد تامین می شود و متخصصان در انجام این عمل از مواد خارجی استفاده نمی کنند.

6-  فرم گیری چهره

یکی دیگر از مزایای تزریق چربی به صورت می باشد با استفاده از تزریق چربی افراد می توانند فرم زیبایی به چهره خود بدهند در این روش گودی زیر چشم پوشانده می شود و پوست، نرمی و لطافت خاصی به دست می آورد و جذابیت بیشتری به چهره فرد می بخشد.

تزریق چربی به صورت

7- دوران نقاهت کوتاه

زمان لازم برای بهبود بعد از تزریق کردن چربی به صورت بسیار کوتاه است و نیازی به گذراندن دوران نقاهت زیادی ندارد.

تزریق چربی به صورت

عیب تزریق چربی به صورت

1-  هزینه بالا نسبت به تزریق فیلر و ژل

2- آماده سازی چربی قبل از تزریق کمی زمانبر است

3- انجام حجیم سازی لب و گونه ممکن است به چند جلسه نیاز داشته باشد

مراقبت‌های قبل و بعد از تزریق چربی به صورت

  • به مدت 1 هفته قبل از انجام تزریق چربی از مصرف سیگار و دخانیات خودداری کنید
  •  تا حد امکان مصرف مشروبات الکلی باید محدود شود
  •  قبل از تزریق و جراحی رژیم غذایی متعادل و سالمی داشته باشید و تا جایی که می‌توانید مایعات و آب بخورید
  •  از مصرف داروهای رقیق کننده خون مانند: ژلوفن، آسپرین، نوافن و داروهای ضد التهابی، ویتامین‌ها و مکمل‌های گیاهی خودداری کنید زیرا استفاده از این داروها احتمال خونریزی حین جراحی و بعد از آن را افزایش می‌دهد، به همین علت مهم است که لیستی از داروهای مصرفی‌تان را در اختیار پزشک قرار دهید.
  •  حتماً قبل و یا روز جراحی استحمام کنید زیرا ناحیه تزریق تا چند روز نباید خیس شود
ادامه مطلب  تزریق ژل به لب بهتر است یا تزریق چربی؟

مراقبت‌های بعد از تزریق چربی

مشاهده ورم، کبودی و بی‌حسی در ناحیه تزریق طبیعی است ممکن است تعداد دفعات رفتن به دستشویی به دلیل تزریق داخل وریدی  افزایش یابد به همین دلیل توصیه می‌شود تا جایی که می‌توانید مایعات بخورید زیرا به هیدراته بودن بدنتان کمک می کند، یک روز بعد از تزریق به دلیل بررسی نواحی تزریق شده؛ پانسمان صورت توسط پزشک برداشته می شود.

1- رژیم غذایی مناسب

اکثر افراد که به صورتشان چربی تزریق می‌کنند شب بعد از تزریق رژیم غذایی آبکی و مایعات دارند این افراد می‌توانند بعد از یک روز به رژیم غذایی عادی خود بازگردند.

2- مصرف دارو

بعد از تزریق صورت ملتهب و کبود می‌شود و یا ممکن است احساس درد داشته باشد این روند کاملاً طبیعی است که می‌توان برای کاهش درد از داروهای مسکن تجویز شده توسط پزشک مصرف کرد، توجه کنید که از مصرف داروهای مسکن مانند آسپرین و ایبوپروفن خودداری کنید.

3-  استحمام

شما می‌توانید دو روز بعد از تزریق چربی استحمام کنید و هیچ مشکلی برای شما و تزریقی که انجام شده مشکلی نخواهد داشت.

4- فعالیت بدنی

فعالیت‌های بدنی سبک، مانند پیاده‌ روی به بهبود خونرسانی به اندام های تحتانی کمک می‌کند و با این حال توجه کنید که از انجام فعالیت‌های شدید و یا بلند کردن اجسام سنگین به مدت یک هفته پس از تزریق خودداری کنید تا مشکلی برایتان به وجود نیاید.

تزریق چربی به صورت چه عوارض هایی دارد؟

1 – به وجود آمدن کبودی، ورم در ناحیه اهدایی

2 –  بروز کبودی و ورم در ناحیه درمان مخصوصاً در لب‌ها

3 – ملتهب شدن ناحیه درمان بلافاصله بعد از تزریق چربی

تزریق چربی باید توسط پزشک با تجربه انجام شود تا کمترین عارضه به همراه داشته باشد

تزریق چربی

سخن پایانی در تزریق چربی به صورت

همانطور که گفتیم تزریق چربی به صورت یکی از روش‌های زیبایی است که به عنوان جوانسازی صورت و بهبود شکل آن استفاده می‌ کنند این روش بسیار ایمن و موثر است زیرا چربی به دست آمده از نواحی مختلف بدن بیمار می باشد، در برخی موارد ممکن است بعد از تزریق چربی با عوارضی مانند التهاب، عفونت و یا تغییرات در ترکیب چهره روبرو شوید، بنابراین قبل از تصمیم گیری برای انجام این روش خوب است با یک پزشک متخصص مشورت کنید.

دکترمحمدرضا جیحانیمشاهده نوشته ها

Avatar for دکترمحمدرضا جیحانی

دکترمحمدرضاجیحانی؛ از سال1395 بصورت تخصصی کارهای زیبایی را شروع کرد و در سال 1397 مدیریت کلینیک زیبایی پرمون در بندرعباس رابه عهده گرفت و در سال 1400 کلینیک پوست، مو، زیبایی رونیکا تهران را تاسیس کرد. دکتر محمد رضا جیحانی با تجربه و تخصص در زیبایی

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *