ساکشن غبغب

غبغب تاثیر زیادی در زیبایی ما دارد، گردن خوش فرم و صورت زاویه دار، یکی از ملاک های زیبایی است. برخی افراد به دلیل افزایش وزن و یا حتی ژنتیک، چربی زیادی در ناحیه گردن خود دارند و این عامل باعث میشود حالت افتادگی پوست در زیر صورت خود داشته باشد. این حالت باعث می شود فرم گردن تغییر پیدا کند و برای خیلی افراد خوشایند نیست.

ساکشن غبغب یا لیپوساکشن، یک راه خوب و ایده آل برای درمان این مشکل است.

با توجه به اینکه نداشتن غبغب، تاثیر زیادی در زیبایی صورت ما دارد، بهترین راه برای رفع این مشکل برداشتن چربی های اضافی از بافت گردن و زیر چانه می باشد.

در این مقاله سعی کردیم تمام نکات مربوط به ساکشن غبغب را بررسی کنیم و مزایا و معایب آن را بگوییم. اگر شما هم دوست دارید در مورد این عمل زیبایی بیشتر بدانید، با این پست بلاگ از وب سایت دکتر محمدرضا جیحانی همراه ما باشید.

مشاوره، رزرو نوبت

ساکشن غبغب چیست؟

برای انجام ساکشن غبغب، یک برش بسیار کوچک در ناحیه گردن و زیر چانه داده می شود بطوری که اسکار آن به خوبی پنهان شود و هیچ اثری برجا نگذارد، معمولاً نامحسوس است و نتیجه آن بسیار طبیعی می کند. برای نتیجه بهتر می توان ساکشن و رفع غبغب را با برخی دیگر از روش های جراحی زیبایی که در ناحیه چانه و گردن انجام می شوند مثل، لیفت گردن، سفت کردن گردن (پلاتیسماپلاستی) و پروتز شانه نیز ترکیب کرد و نتیجه بهتری گرفت!

چرا ساکشن غبغب؟

شاید سوال شما هم باشد که، چرا عمل ساکشن؟ چه تاثیری در زیبایی ما دارد؟
کانتورینگ صورت و مشخص شدن زاویه فک و کشیدگی پوست در این ناحیه، یکی از ملاک های زیبایی به شمار می رود. به طوری که این ویژگی چهره فرد را جوان تر و زیباتر نشان می دهد، سلبریتی ها و بازیگران و مدل ها، صورتشان را کانتورینگ می کنند.
وقتی سن آدم بالا می رود، تجمع چربی در زیر چانه زیادتر می گردد و در نتیجه اثرات پیری هم نمود بیشتری پیدا می کند. در اصل، ایجاد خطوط در گردن و شل شدن پوست و افتاده زیر گردن، فرد را پیرتر نشان می دهد و گاهی ظاهر فرد، پیرتر از سن او نشان می دهد که تاثیر این موارد است. پوست های اضافی، شل و افتاده زیر گردن، زیبایی ظاهر و صورت را تحت تاثیر قرار می دهد. در این شرایط، بهترین گزینه، ساکشن غبغب خواهد بود، این عمل زیبایی، راهی عالی برای جوان تر و باریک تر کردن گردن است.

ساکشن غبغب


از وقتی که پا به میانسالی می گذاریم، پوست مان بخش زیادی از کشسانی خود را از دست می دهد و دیگر لطافت گذشته را ندارد. با بالا رفتن سن، پوست ناحیه گردن نیز مانند صورت، دچار لک و افتادگی می شود. البته علت این مشکل، سستی عضلات در این قسمت هاست.
برای برطرف کردن این نواقص، انجام عمل های زیبایی لیفت و لیپوساکشن گردن، کمک زیادی می کند. با جراحی و از بین بردن چربی های اضافه در ناحیه غبغب و گردن، ظاهر فرد زیبا و جوان تر خواهد شد.

ادامه مطلب  کانتورینگ و زاویه سازی در صورت

چرا غبغب بوجود می آید؟

بوجود آمدن غبغب در افراد به دلایل زیادی ممکن است بوجود بیاید، اما مهم ترین علل بوجود آمدن آن عبارتند از:

 • چاق شدن
 • ژنتیک و وراثت
 • کم کاری تیروئید
 • کمبود ویتامین
 • ضعیف شدن عضله های گردن
 • افزایش سن و از بین رفتن حالت ارتجاعی پوست

روند درمانی در ساکشن غبغب چطوری است؟

برای انجام این عمل حدوداً یک ساعت زمان لازم است که باید در بیمارستان و یا کلینیک درمانی مجهز انجام شود. ابتدا پزشک قسمتی که می خواهد عمل کند را بی حس می کند.
دکتر محل مورد نظر روی چانه و گردن را علامت گذاری کرده و ناحیه جراحی را کاملاً ضدعفونی میکند. سپس برش های کوچکی را در محل مورد نظر ایجاد کرده و کانولا را در نقاط مختلف کار می گذارد. با استفاده از یک مکش ملایم چربی های اضافه را از زیر چاله برمیدارد و سپس محل جراحی را پانسمان می کند.
این تمام مراحل انجام ساکشن غبغب است. البته ممکن است پزشک، برای انجام عمل، بیمار را بیهوش کند یا از بیهوشی موضعی استفاده کند.

 مزایای ساکشن غبغب چیست؟

اولین و مهمترین مزیت این روش درمانی، زیبایی امن بودن آن است. چربیهای جمع شده در ناحیه غبغب با رژیم غذایی و کاهش وزن از بین نمی رود و تنها راه آن ساکشن است. مهم ترین مزایای آن عبارتند از:

 • از بین رفتن چربی های اضافی
 • عمل جراحی ساده و سرپایی
 • دوره استراحت کم
 • بدون بیهوشی
 • بدون درد
 • ایجاد کانتورینگ
 • زیبایی بیشتر و بالا رفتن اعتماد بنفس

ساکشن غبغب برای چه افرادی مناسب است؟

ساکشن غبغب برای کاهش وزن انجام نمی شود، بلکه برای افرادی مناسب است که وزن طبیعی دارند و دوست دارند زیر گلو و چانه آنها صاف و فرم داشته باشد بنابراین برای افرادی که:

 •  سلامت جسمانی و عمومی داشته باشند
 •  وزن آنها مناسب باشد
 •  افرادی که دوست دارند پوست اضافه گردن خود را بردارند
 •  افرادی که دوست دارند چربی های اضافه ناحیه گردن را بردارد
ادامه مطلب  کانتورینگ و زاویه سازی در صورت

آیا ساکشن غبغب، عوارض دارد؟

این عمل زیبایی مانند هر جراحی دیگری عوارض دارد که طبیعی است و به مرور زمان از بین میرود مهمترین عوارض این عمل عبارت است از

 • اسکار یا فرورفتگی در ناحیه جراحی
 •  عدم تقارن بین فک و گردن
 • تورم
 • تجمع مایعات
 • احتمال آسیب به سلول های عصبی

قبل از عمل چه اقداماتی لازم است؟

قبل از عمل و زمان مشاوره پزشک تمام کارها و اقداماتی که قبل از عمل باید انجام شود را به شما میگویند اما لازم است که حداقل ۱۰ روز قبل از انجام عمل از مصرف سیگار و یا قلیون خودداری کنید همچنین بهتر است از یک هفته قبل از عمل داروهای رقیق کننده خون مانند آسپرین را مصرف نکنید.

بعد از عمل چه مراقبت هایی لازم است؟

با توجه به این که انجام این عمل با بی حسی موضعی صورت می گیرد، بیمار بعد از اتمام عمل جراحی می تواند فعالیت های روزانه و عادی خود را انجام دهد، اما بهتر است تا سه روز بعد از عمل استراحت کافی داشته باشد. رعایت موارد زیر به بهبودی سریع تر بیمار کمک می کند:

 • استفاده از کمپرس یخ برای ناحیه جراحی شده
 •  ورزش برای پیشگیری از تجمع دوباره چربی
 •  خودداری از ورزشهای سنگین
 •  تا دو روز بعد از عمل دوش نگیرید
 •  استفاده از گن مخصوص

 قیمت ساکشن غبغب چقدر است

 هزینه و قیمت جراحی های زیبایی به عوامل زیادی مانند؛ نوع ابزار مورد استفاده، مقدار مواد مصرفی، دستمزد پزشک متخصص و همچنین کلینیک درمانی که به آنجا مراجعه می کنید، بستگی دارد برای اطلاع از قیمت دقیق، در زمان مشاوره با پرسنل هماهنگ کنید.

مشاوره با دکتر جیحانی

بعد از ساکشن، رفع غبغب دائمی است؟

در هنگام ساکشن غبغب، چربی های زیر گردن برداشته می شوند و سلول های چربی بطور دائم از بین می روند و اگر وزن شما زیاد نشود و چربی اضافه نداشته باشید، برگشت ندارد ولی در صورتیکه زیاد چاق شوید، ممکن است چربی زیر گلو هم تجمع کند و به حالت قبل برگردد.

ادامه مطلب  کانتورینگ و زاویه سازی در صورت

بهبودی بعد از عمل ساکشن غبغب، چه مدت طول می کشد؟

مدت زمان بهبودی بعد از عمل زیبایی غبغب، بستگی به روش انجام آن دارد، اما دکتر محمدرضا جیحانی معتقد است از 2 تا 7 روز بعد از عمل می توانید تمام کارهای روزانه خود را انجام دهید و به زندگی عادی خود برگردید.

توصیه دکتر جیحانی برای بهبودی سریع تر، مصرف میوه و سبزیجات تازه، رعایت رژیم غذایی سالم، پیاده روی و نرمش سبک است. البته تاکیید اکید این است که از ورزش های سنگین به مدت 2 ماه اجتناب کنید و در این مدت کارهای سنگین انجام ندهید.

بهترین دکتر برای ساکشن غبغب در بندرعباس

ساکشن غبغب در بندرعباس توسط دکتر جیحانی

دکتر محمدرضا جیحانی، یکی از بهترین و باتجربه ترین پزشکان زیبایی در بندرعباس است. ایشان با تجربه زیادی که در زمینه انجام انواع عمل های زیبایی از جمله عمل ساکشن غبغب، تزریق چربی، تزریق ژل، تزریق بوتاکس دارند، می تواند مشاور خوبی در این زمینه باشد. از این رو، پیشنهاد می کنیم پیش از اقدام برای انجام عمل ساکشن غبغب یا لیفت گردن، با ایشان ملاقات یا مشاوره ای داشته باشید. برای مشاوره، فرم رزو نوبت مشاوره را پر کنید یا با مطب دکتر جیحانی در بندرعباس تماس بگیرید.

دکترمحمدرضا جیحانیمشاهده نوشته ها

Avatar for دکترمحمدرضا جیحانی

دکترمحمدرضاجیحانی؛ از سال1395 بصورت تخصصی کارهای زیبایی را شروع کرد و در سال 1397 مدیریت کلینیک زیبایی پرمون در بندرعباس رابه عهده گرفت و در سال 1400 کلینیک پوست، مو، زیبایی رونیکا تهران را تاسیس کرد. دکتر محمد رضا جیحانی با تجربه و تخصص در زیبایی

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *